Vestel TV Sorun

00DarkHacker00

Katılımcı Üye
21 Eki 2015
839
0
Çanakkale
Yazılım upgrade eder iken sanırım yanlış sürüm yükledim, tv açılırken iki kez kırmızı ışık yanıp sönüyor sonra sabitleniyorama kumandaya tepki vermiyor, açılırken flash takıp ok ok spamladığım zaman kırmızı ışık gelmiyor.
Acil yardım.

40FA7100 anakart 17MB96

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
vestel tv lerde yazılımı bulabilirsen flash belleğe at .tv nin fişini çek.flash belleği tak.sonra fiş takılı değilken kumandadan power tuşuna basılı tut,basılı tutarken fişi tak yazılım yükleme ekranı gelecek oradan yüklersin.o şekilde yapamazsan anakart koduna göre flash entegresinin dump dosyasını araştır.bulursan ch341 programlayıcı veya herhangi SPI flash programlayıcı ile o flash entegreye .bin uzantılı dosyayı atıp tv nizi kurtarabilirsiniz.

buyrun burada var aradığınız yazılım.

https://drive.google.com/file/d/0B1SCsVtXQKlRc0JHN0llaHZYb1E/view

Son düzenleme:

00DarkHacker00

Katılımcı Üye
21 Eki 2015
839
0
Çanakkale
vestel tv lerde yazılımı bulabilirsen flash belleğe at .tv nin fişini çek.flash belleği tak.sonra fiş takılı değilken kumandadan power tuşuna basılı tut,basılı tutarken fişi tak yazılım yükleme ekranı gelecek oradan yüklersin.o şekilde yapamazsan anakart koduna göre flash entegresinin dump dosyasını araştır.bulursan ch341 programlayıcı veya herhangi SPI flash programlayıcı ile o flash entegreye .bin uzantılı dosyayı atıp tv nizi kurtarabilirsiniz.

buyrun burada var aradığınız yazılım.

https://drive.google.com/file/d/0B1SCsVtXQKlRc0JHN0llaHZYb1E/view

Deniyorum

00DarkHacker00

Katılımcı Üye
21 Eki 2015
839
0
Çanakkale

DreaMHunteR

Kıdemli Üye
27 Ağu 2009
3,131
0
Eskişehir
telefizyon açılmıyor

Hocam dediğiniz şeyi yaptım ilk, standby ışığı komple gitti şuan ışıkta yok anakartta mı problem var acaba

hocam elektronik bilginiz varsa ve sıcak hava istasyonu ve spi programlayıcın varsa kendin sorunu aşabilirsin ama bunlar yoksa yapamazsın.ben spi flash içindeki bootloader sağlamsa bi ihtimal belki yüklersin flash bellek üzerinden diye düşünmüştüm ama sanırım spi flash göçmüş.tamirciler yapabiliyor bu sorunu dilersen onlara yaptırabilirsin..

00DarkHacker00

Katılımcı Üye
21 Eki 2015
839
0
Çanakkale

hocam elektronik bilginiz varsa ve sıcak hava istasyonu ve spi programlayıcın varsa kendin sorunu aşabilirsin ama bunlar yoksa yapamazsın.ben spi flash içindeki bootloader sağlamsa bi ihtimal belki yüklersin flash bellek üzerinden diye düşünmüştüm ama sanırım spi flash göçmüş.tamirciler yapabiliyor bu sorunu dilersen onlara yaptırabilirsin..

Az çok bilgim var ama yanlış bir şey yapıp daha kötüsünü yapmak istemem yarın bir göstereyim.
Teşekkür ederim hayırlı geceler

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.