ViDEOLARA ALTYAZI GöMMEK/EKLEMEK HiÇ BU KADAR KOLAY OLMAMIŞTI

delima

Üye
23 Eki 2009
196
0
bu işlem sadece avi uzantılı videolar için geçerlidir.

1. Altyazı gömmek istediğimiz videoyu seçiyoruz.

2. Projemizi nereye kaydetmek istediğimizi soruyor.Size tavsiyem bu işlem için ayrı bir klasör kullanmanızdır. Bu işlemle ilgili dökümanları aynı yerde bulmak size kolaylık sağlıyacaktır.

3. Altyazınızı videonuza gömdükten sonra oluşan yeni videonun kaç Mb olmasını istersiniz diye soruyor
smile.gif
Burada size önemli bir ipucu veriyim. Diyelimki videonuzun boyutu 500 mb ise siz 600 yazın. eger belirtilen yere yine 500 yada altında bir rakam yazarsanız görüntü kalitesinde sorun yaşarsınız ve uzun uğraşlarınız hüsranla biter. Mutlaka videonuzun boyutundan fazla olsun. Tavsiyem video boyutunun %20si kadar fazla olması.

4. Additions kısmına girerek altyazımızla ilgili ayarlara başlıyoruz.

5. Enable / disable seçeniğindeki kutucuğu işaretlediğimizde Load subtitle seceneği aktif hale geliyor.

6. Load subtitle seçeneğine tıklayıp videomuza ait altyazı neredeyse bulup onaylıyoruz.

7. Black Borders yazan yerin altındaki Enable/disable seceneğini aktif hale getirirsek film sinemaskop olur. Yani altyazımız ekranda allta kalan siyah bölgede çıkar.. Ben kesinlikle işaretleneminizi tavsiye ederim. Anlamadım diyenler tıklasın

8. Settings bölümünden isteyenler bilgisi olanlar ince ayar yapabilirler.

9. Process Priority bölümündeki seçeneği High olarak yapmanızı tavsiye ederim.

10.Queue bölümüne girerek videomuzun son halini tanıtmak için işlememizin son aşamasına geliyoruz.

11.Add to queue seneğine basıp mevcut videomuzun en son halini programa tanıtmış oluyoruz.

Ön izleme : yaptığımız işlemlerin son halini görmek için preview seceneğine tıklayabiliriz. Gömme işlemi bittikten sonra neyle karşılaşağımızı görelim. sürpriz olmasın.

12.Start seceneğine basarak gömme işlemine başlıyoruz ve işlememiz bitiyor.

Hatırlatma : Arkadaşlar filmin işlemi bittikten sonra program pencereleri otomatik olarak kapatıyor. yani siz bitti diyip herhangi bir şekilde pencereleri kapatmayın. hazırladığımız videonun 2 kere %100 olduğunu göreceksiniz. yani ilkini gördükten sonra bitti kapatayım demeyin ben bir kere yaptım
smile.gif
dediğim gibi siz bırakın o halletsin
smile.gif

..Muhtemel sorular ve cevapları..

işlem ne kadar sürüyor? Bu sizin işlem yaptığınız videonun boyutu ve bilgisarınızın donanım özellikleriyle ilgilidir(işlemci, ram vs.) Benim işlem yaptığım video 700 mb boyutundaydı ve 3saat 58 dakika sürdü toplam olarak.

İşlem bilgisayarımı zorlarmı, kasarmı?Benim gömme işlemini yaptığım bilgisayarda pentium4 2.4 işlemci ve 512 ram vardı. Bilgisayarda aşırı derece donma yaşandı. Sizin bilgisayarınızın özellikleri ne kadar iyiyse o kadar az sorunla karşılaşırsınız. Gömme işlemi çok uzun bir süre almadığından bir sorun yok.(tabi boyutuna bağlı olarak süresi değişir) orta düzey donanımlı bilgisayarı olan arkadaşlara tavsiyem bilgisayarını kullanmayacakları zamanda bu işlemi yapsınlar.

Peki aynı işlemleri mp4 türünde dosyalara yapabiliyormuyuz?Bu programla değil ama başka bir yöntemle yapılıyor. Eğer talep olursa en yakın zamanda yine resimli olarak anlatacağım.

Programı nerden temin edebilirim? Resmi sitesinden son sürümünü indirebilirsiniz. resmi site için tıkla

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.