Çözüldü Virüs nedir ? Özellikleri nedir ?

bbayku

Yeni üye
1 Mar 2020
28
0
Dostlar, akademik olarak bir sorum var size.
Virüs nedir? Özellikleri nelerdir?
Akademik olduğu için kaynak göstermem de gerek. Kaynak göstererek bu soruları cevaplamama yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler

Moderatör tarafında düzenlendi:

mklcts

Uzman üye
21 Kas 2015
1,346
0
Cevap: Akademik olarak soruyorum

Dostlar, akademik olarak bir sorum var size.
Virüs nedir? Özellikleri nelerdir?
Akademik olduğu için kaynak göstermem de gerek. Kaynak göstererek bu soruları cevaplamama yardımcı olabilir misiniz?
Şimdiden teşekkürler

Bu konuda wikipediayı kaynak olarak alabilirsin sana yetecek kadar bilgi bulunmakta. Ancak virüs özellikleri nelerdir diye bir sorunun kesin cevabı olamaz . Virüs her özellikte her amaç için olabilir , bu sebeple virüsleri kategorize edip ayırdığın kategorilerin özelliklerini bulursan senin açından daha kolay olmuş olur .

bbayku

Yeni üye
1 Mar 2020
28
0
Cevap: Akademik olarak soruyorum

Bu konuda wikipediayı kaynak olarak alabilirsin sana yetecek kadar bilgi bulunmakta. Ancak virüs özellikleri nelerdir diye bir sorunun kesin cevabı olamaz . Virüs her özellikte her amaç için olabilir , bu sebeple virüsleri kategorize edip ayırdığın kategorilerin özelliklerini bulursan senin açından daha kolay olmuş olur .
Wikipedia akademik kaynak olarak kabul görmez. Erişim kolay olduğu için kabul etmiyorlar. Ben çok ayrıntılı değil daha çok kabaca tanım tarzı şeyler arıyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.