virus olabilir mi?

Muhammet59

Yeni üye
1 Kas 2013
23
0
S.a
Arkadaşlar gecende bi sekmede polis logolu kirmizi yazilarla dolu olan site acilmis. Sekme kapanmiyordu ve erişim ihlali suç falan isledigim yaziyordu. Polis virusu gibi masaüstünü kitlemesi. Para isteme falanda yoktu . acaba boyle bi uygulama varmi sahte site yada virüs mu

Tesekkurler

SkyFall007

Yeni üye
2 Kas 2013
2
0
Dostum bu virüs bazı kötü amaçlı sitlerden bilgisayarına bulaşabilir banada aynısı oldu polisi aradım biz bir müdahale yapmadık dediler.Polisin logosunu kullanarak insanların parasını çalmaya çalışıyorlar.bilişim suçu işlediğimi ve ceza olarak 200 lira yatırmam gerektiği yazıyordu sayfada. Çok gerçekçi yapılmıstı. Ip numaram herşeyim tutuyordu..Neyse polisim aradım dedim böyle bişey varmı yok dediler. Daha sonra TT'netten bir yere bağladılar... Bilgisayarımı düzeltmek için 1 saatken fazla uğrastık...

Adam bu virüsun Türkiye'ye 2 hafta önce geldiği.Çok sayıda kişiyi etkilediğini söyledi. O kadar çok insanı etkilemişki,telefonlara zor yetişiyorlarmıs. Ve Youtube yada Facebooktan bile yayılıyormuş.
Bunu görüp gerçekten para yatıranlar var arkadaşlar,bu telefonlara gelen mesajlara benzemiyor.Çok gerçekçi.

Size uyarım,bu tamamen bir düzmece. Polis şu an peşindeymiş olayın. Böyle bişey başınıza gelirse panik yapmayın 11820 yi arayın.Teknik destek yardımcı oluyor size..

Muhammet59

Yeni üye
1 Kas 2013
23
0
dostum benim oyle değildi ki para isteme falan yok reset atınca gitti . bu internet sekmelerinin birinde çıkmıştı . benim merak ettiğim böyle bi uygulama olur mu polisin. dediğin virüsü biliyorum

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.