Visual Basic 6.0 Chat Programı Yaparken HataA

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

CryptoFunk

Üye
3 Eki 2010
105
0
Ankara
Visual Basic 6.0 Chat Programı Yaparken Hata

Arkadaşlar ben chat programı yaparken şu kod hata veriyor (Winsock Control vb ekledim) : "Winsock1.LocalPort = 12345" kodu hata veriyor bura ne olmalı ? Bir de bir label burdaki hatayı gösteriyor ordaki hata raporu da şu : "Connection is forcefully rejected" Ne yapmalıyım?

Son düzenleme:

evillord

Uzman üye
7 Tem 2009
1,558
0
Kod aklın di
Winsock completi uzaktan bağlantı erişim için kullanılır , ordaki 123456 yazan yere kullanılmayan özel bir port açman ve tanımlaman gerekir.
yani bilgsayrında 123456 diye bir portunun acık oldugnu sanmıyorum.

CryptoFunk

Üye
3 Eki 2010
105
0
Ankara
Winsock completi uzaktan bağlantı erişim için kullanılır , ordaki 123456 yazan yere kullanılmayan özel bir port açman ve tanımlaman gerekir.
yani bilgsayrında 123456 diye bir portunun acık oldugnu sanmıyorum.
Oyun İçin Port Açmıştım Ama Başka Açacağım Heralde De Oraya UCP Mi TCP Mi Yazacağım ?
Port Açarken Bir Sorun Çıktı cmd ' Den Bakarken len Bölümünde Çevrimdışı Diyor Yardımcı Olun.

Son düzenleme:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.