Visual Basic 6.0 İle İlgılı Ders Vıdeoları [Istek]

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Sahibi tarafindan oldurulmus bir dili ogrenmek sana bir sey katmaz programlama ogrenmek istiyorsan basit ve ogrenmesi kolay hizli kod yazabilecegin nesne modelini destekleye python oneririm.Temel mantigi kavradiktan sonra zaten gerisi kendini belli alanda uzmanlastirmak olacaktir ancsk zoru seviyorsan C ilede baslayabilirsin c deki bir cok konu daha soyut olacaktir ancak c yi ogrenirsen cok saglam temellere sahip olursun ornegin veri yapilari , pointer kavrami , bellek yonetimi , vs bir cok konuda bilgilerin olur c ogrenmek ocin yada daha dogrusu bir programalam dili ogrenmek icon en iyi bir kitap alip kitap dogrultusunda ilerleyerek kod yazmaktir kod okumaktir.videolarda faydali olacaktir yeri geldiginde ancak soyut kavramlari kitap okuyarak ogrenmen daha kolay olacaktir.

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Teşekkur ederım Pythondan baslamayı dusunuyorum da yanında vb6 ıle program yazarım dıye dusunmustum hanı ddos programları olur keylogger olur falan bunlar ıcın ogrenmek ıstemıstım vb6yı onerılerını dıkkate alacagım c yerıne hanı yenı baslayacagım ıcın pythonla beraber goturebılecegım baska basıt bır dıl var mı acaba ?

Iki dili birlikte goturmek iyi bir tercih degildir kafani iyice karistirir en iyisi sen pythonu ogren vb6 danda uzak dur artik hic bir isine yaramaz illa microsoft teknolojisine yoneleceksen c # ogrenebilirsin ama programlama ogrenmekle programlama dili ogrenmek ayni sey degildir sen once soyut temel kavramlari ogren stack nedir heap nedir bellek yonetimi nasil yapilir isletim sistemelrini ogrende zaten ilk dili hakkiyla ogrendikten sonrasi kolaydir

Zeref

Uzman üye
13 Nis 2014
1,960
3
fy
Anladım Teşekkur Ederım mıcrosoft teknolojısıyle ılgınlemek demıyelımde saglam dıller ogrenmek ıstıyorum acıkcası mesela suan vb6 yı kafamdan cıkardım uzun zamandırda pythonu ogrenmek ıstıyorum ona agırlık verecegım gunde 1 saat zaman ayırmak yeterlımı sence okul derslerıde var sonucta onlara daha fazla zaman ayırmalıyım

Okulun varsa bana kalirsa tatiller disinda bu isle ugrasma cunki iyi bir universitede sana bu isi nasil ogrenecegini ogretilerler ve pythondansa ingilizceni gelistirmek daha iyi olur senin icin suan bunu sadece hobin olarak dusun ve sadec tv ye oyun oynamaya ayirdigin zamanlarda bu isle ilgilen

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.