Visual Basic 6 Login System

emre1284

Yeni üye
13 Nis 2012
37
0
Visual basic 6'da login sistemi hangi kodlarla yapacağım.Yani kullanıcı adı ve şifreli.Bu kullanıcı adı ve şifreyi sadece ben bilicem.İstediğim birisine vericem onla ikimiz giriş yapabilecez.Lütfen yardım edin

emre1284

Yeni üye
13 Nis 2012
37
0
if ad="kullanıcıadı" and password="sifre" then
form2.show
else
msgbox "hata"
end if

Teşekkürler deniyorum eğer olursa teşekkür

Teşekkürler olduda şimdi bunu şöyle yapmak istiyorum
Bu giriş başarılı mesajı gelince istediğim bir program açılsın istiyorum onu nasıl yapacağım

Moderatör tarafında düzenlendi:

SeNSe!

Katılımcı Üye
1 Kas 2011
869
0
root@
Şöyle değiştir:

if ad="kullanıcıadı" and password="sifre" then
MsgBox("Giriş Başarılı", MsgBoxStyle.YesNoCancel)
else
msgbox "hata"
end if

If MsgBox("Giriş Başarılı", MsgBoxStyle.YesNoCancel).Yes Then
System.Diagnostics.Process.Start("programın yolu")
Shell("programın yolu")

End If

Kodlar vb.net içindir ama shell komutu vb 6 da çalışır

o iki kodda program açmaya yarar

Moderatör tarafında düzenlendi:

'Black-King

Yaşayan Forum Efsanesi
30 Tem 2012
10,353
3
340
İstanbul
Visual basic 6 kodları yanlış

Ben Denedim Oldu Ama Uğraştırıyor Kardeşim Key Falan Alma
Zaten Onu Yaparsan Yazılımına Key'Lerden İlk 5'i Değiştir Yoksa Programın Gider :)
Ama Söyle Yaparsan Daha Mantıklı Olur 6-7 Tane Kayıt Verelim Su Sekilde
Kod:
On Error Resume Next
If Text1.Text = "Kullanıcı Adı" And Text2.Text = "Şifre" Then
 MsgBox " Giriş İşlemi Başarılı Ana Programa Yönlendiriliyorsunuz... ", vbInformation, "Başarılı"

Else
MsgBox "Lütfen Kullanıcı Adı Veya Şifre Hatalı Lütfen Kontrol Edip Tekrar Deneyiniz.", vbCritical, "Hata"

End If
End Sub
2 Tane Text Butonu al 1 Tane Command Buton Veya Kafana Göre 1 Buton al
Ardından Butonun İçine Bu Kodları Yaz Olur :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.