Visual Basic Hakkında

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Arkadaşlar önerileriniz için teşekkürler. C# öğrenmemi tavsiye ettiler öncelikle siz ne diyorsunuz?

C# güzeldir. Xamarin veya Mono kullanarak değişik platformlara da program yazarsın. İster webforms, ister mvc, istersen de anam babam aspx kod yazıp web sitesi yaparsın. Standart C'den bit kadar, ama sadece bit kadar daha yavaştır ve özellikle işlemci hızı gerektiren bir program yazmıyorsan C#'ta yazman güzel olacaktır. İş imkanı inanılmaz derecede fazladır, en son geçen ay işten ayrılmaya karar vermiştim (zam verdiler kaldım) ve de aradığımda sadece Ankara'da 173 ilan C# uzmanı arıyordu.

Ayrıca C#'tan istersen çabucak Visual C++'a atlarsın, neredeyse anında Java'ya ve android programlamaya, veya birazcık daha fazla uğraşarak objective C ve Cocoa'ya geçip iOS programlamaya atlarsın.

gharmori

Uzman üye
6 Kas 2011
1,950
1
Andromeda G.
C# güzeldir. Xamarin veya Mono kullanarak değişik platformlara da program yazarsın. İster webforms, ister mvc, istersen de anam babam aspx kod yazıp web sitesi yaparsın. Standart C'den bit kadar, ama sadece bit kadar daha yavaştır ve özellikle işlemci hızı gerektiren bir program yazmıyorsan C#'ta yazman güzel olacaktır. İş imkanı inanılmaz derecede fazladır, en son geçen ay işten ayrılmaya karar vermiştim (zam verdiler kaldım) ve de aradığımda sadece Ankara'da 173 ilan C# uzmanı arıyordu.

Ayrıca C#'tan istersen çabucak Visual C++'a atlarsın, neredeyse anında Java'ya ve android programlamaya, veya birazcık daha fazla uğraşarak objective C ve Cocoa'ya geçip iOS programlamaya atlarsın.

zztri üstadım benim şu ddos serüvenim hâla sürüyor yardımına ihtiyacım var
şimdi ben garbage collector'ü araştırdım,socket.Dispose() komutu ile gc oluyormuş,fakat sen current.GetStream().Dispose() kullanırsam sunucuyu fazla yormayacağımı söyledin bu kodu yorum satırı olarak bıraktım,fakat bu kodu kullanmazsam bu sefer gc olmayacak,bu yüzden belirli aralıklarla dispose yaptırsam yani her saldırı sonunda değil de sayaç gibi işleyecek her 10 saldırıda bir artık hangisi uygunsa o kadar saldırıda bir dispose yaptırsam bellek sorununu verimlilik sorununu çözmüş olurmuyum?

Merhaba arkadaşlar, Visual Basic öğrenmek istiyorum. Nereden nasıl başlayabilirim yardım eder misiniz?

Arkadaşım senin soruna gelince,Ben vb.net ile başladım fakat sen c# ile başla şuan çok pişmanım keşke c# ile başlasaydım.Neden şimdi öğrenmiyorsun diyorsanız şuan Java ile uğraşıyorum eğer elimdeki kitabı yalayıp yutar bitirirsem uzun zaman sonra c# içinde bir kitap almayı düşünüyorum.vb.net'e geçen yaz başlamıştım,eğer geçen yaz c# ile başlamış olsaydım bu yaz java'da hallolurdu çünkü bu iki dil birbirine çok yakın.Tam bir eşşeğim.

huso11

Yeni üye
8 Ağu 2007
27
0
zztri üstadım benim şu ddos serüvenim hâla sürüyor yardımına ihtiyacım var
şimdi ben garbage collector'ü araştırdım,socket.Dispose() komutu ile gc oluyormuş,fakat sen current.GetStream().Dispose() kullanırsam sunucuyu fazla yormayacağımı söyledin bu kodu yorum satırı olarak bıraktım,fakat bu kodu kullanmazsam bu sefer gc olmayacak,bu yüzden belirli aralıklarla dispose yaptırsam yani her saldırı sonunda değil de sayaç gibi işleyecek her 10 saldırıda bir artık hangisi uygunsa o kadar saldırıda bir dispose yaptırsam bellek sorununu verimlilik sorununu çözmüş olurmuyum?

Arkadaşım senin soruna gelince,Ben vb.net ile başladım fakat sen c# ile başla şuan çok pişmanım keşke c# ile başlasaydım.Neden şimdi öğrenmiyorsun diyorsanız şuan Java ile uğraşıyorum eğer elimdeki kitabı yalayıp yutar bitirirsem uzun zaman sonra c# içinde bir kitap almayı düşünüyorum.vb.net'e geçen yaz başlamıştım,eğer geçen yaz c# ile başlamış olsaydım bu yaz java'da hallolurdu çünkü bu iki dil birbirine çok yakın.Tam bir eşşeğim.

Artık sorularımızı burdan sorar hale geldik üstat bizi ne hallere getirdin :trl
İstekleri onaylasanda bu sorunlar çıkmasa senden başka bilgili biride yok dermanımızı anlayacak bu konularda

Ben konu hazırken en sonki sorumu yine atayım inşallah bu sefer cevaplarsınız

17,400 civarı botnet kurbanı sahibiyim beni bilen bilir çok rahat kasabileceğimi çok kişiye kanıtlamışlığım vardır
Hocam şuan çözmeye çalışıyorum sistemi memory de gizlice kasmadan çalışmakta site üzerinden bağlantı alıyorum şuanlık fakat botnet olarak henüz sağlam bir şekilde kullanamıyorum arkaplanda siteye tıklattırma işlemini yapıyorum hazır api kullanarak denedim lakin günlük 30 tl üstüne çıkaramadım tam kodlama sistemini oturtamamdan ötürü olabilir fakat hazırladığım serveri hiç bir kullanıcı asla virüs olduğunu ayıkamaz sandbox yasaklı içinde akıllı davranıyor virüstotalde zaten taranmıyor basit bir process sorgulaması yetiyor ek gıcıklık bazı yönleri mükemmel fakat halen bana tam verim sağlayamıyorlar
Bu arada cidden günlük 800 tl civarı kazanmam mümkünmü hocam ?
Sizin bu yöndeki deneyiminizi ve tavsiyelerinizi çok önemli görüyorum sizinle önceden farklı hesaplarla çok konuşmuşluğum vardır sizi ekleyemediğim için burdan pm atıyorum malesef

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.