Visual Basic ListView e Gelen Dosyaları Nasıl Sildiririm

CyberHorror

Yeni üye
3 Şub 2015
14
0
Arkadaşlar Benim Sorunum Şu Cleaner Programı Yapıorum Hersey Tamam Yalnız Silme Komutu Bulamadım Yani Anlatmaya Çalıştığım Şu Taraya Basınca Gereksiz Dosyalar Listviewde Sıralanıor Bende Sil Butonuna Basınca O ListView e Gelen Dosyaların Hepsinin Dosya Yolundan Silinmesini İstiorum O Komutu Bulamadım Bir Türlü Onu Bulsam Program Biticek

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
E filesysteminfo ekli ise işin kolay..

Kod:
for each adiBatasicaSilinesiDosya as System.IO.FileSystemInfo in seninListViewin.Items
   adiBatasicaSilinesiDosya.Delete
next

Dosya silinse bile filesysteminfo yok olmaz, bundan dolayı enumerasyon mutate etmemiştir, for each kullanabilirsin.

hamush

Katılımcı Üye
26 Haz 2012
635
1
Hata bende.. Uzun zamandır kullanmayınca listview unutmuşum.. combobox veya listbox gibi önüne gelen her objeyi item olarak atabiliyorsun diye düşünüyorum.. Ustam müsait olduğunda beni de online görürsen, bir 5 dakika teamviewer'da kodlarına bakarsak hallederiz. Görmeden bir şey diyemeyeceğim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.