Visual Basic renk algılama

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Visual Basic üzerinden oyun için macro yaptım çalışıyor fakat buna eklemek istediğim bir özellik var oda renk farklılığı oluştuğunda komut vermesi.Daha kolay anlaşılması için şöyle bir örnek veriyim elimde başka birisinin yaptığı bir macro var ve bu macroda şöyle bir özellik var can barında bir bölgeyi seçiyor ve o bölge değiştiğinde pot basıyor yani hangi tuşu atadıysa onu basıyor. internetde aramama rağmen bunu nasıl yapacağımı bulamadım VB den anlayan var mı? veya bahsettiğim macronun kodlarına bakma imkanım var mı?

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Moderatör tarafında düzenlendi:

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
Visual Basic üzerinden oyun için macro yaptım çalışıyor fakat buna eklemek istediğim bir özellik var oda renk farklılığı oluştuğunda komut vermesi.Daha kolay anlaşılması için şöyle bir örnek veriyim elimde başka birisinin yaptığı bir macro var ve bu macroda şöyle bir özellik var can barında bir bölgeyi seçiyor ve o bölge değiştiğinde pot basıyor yani hangi tuşu atadıysa onu basıyor. internetde aramama rağmen bunu nasıl yapacağımı bulamadım VB den anlayan var mı? veya bahsettiğim macronun kodlarına bakma imkanım var mı?

Yorumlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Dostum bende böyle bir şey arıyorumda acaba elinizde bu macrodan varmı ?

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
şimdiye dek nette bulduğum 3 tane renk algılayabilen macro var fakat 2 si virüslü bahsettdiğim macroda geriye kalan macro yani elimdeki macro renk sensörü düzgün bir şekilde çalışıyor ve oyunlardan engel yemiyor. ama diğer özellikleri verimli çalışmıyor. Mesaj kutunuza linkini attım.

virüs total sonuçları temiz siz yinede yeniden yollar bakarsınız. fakat dikkatli olmalısınız girişte sunucuyla bağlantı yapıyor deneme yazarak giriş yapıyorsunuz ilerde trojan atılma riski olduğunu düşünüyorum.
Eğer mesaj gelmediyse benimle burdan yeniden iletişime geçin arayüze hakim değilim ama mesajı yolladığımı düşünüyorum :)

Son düzenleme:

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
System.Drawing.Graphics.CopyFromScreen ve System.Drawing.Bitmap.GetPixel.... Ekrandan 1x1 piksellik bitmap kopyala, onu incele.. Bu en kesin metod. Çünkü bahsettiğin oyun directdraw kullanıyordur büyük ihtimalle, hwnd'sini bulamazsın.

masterlordd

Katılımcı Üye
25 Ağu 2017
865
0
İstanbul
şimdiye dek nette bulduğum 3 tane renk algılayabilen macro var fakat 2 si virüslü bahsettdiğim macroda geriye kalan macro yani elimdeki macro renk sensörü düzgün bir şekilde çalışıyor ve oyunlardan engel yemiyor. ama diğer özellikleri verimli çalışmıyor. Mesaj kutunuza linkini attım.

virüs total sonuçları temiz siz yinede yeniden yollar bakarsınız. fakat dikkatli olmalısınız girişte sunucuyla bağlantı yapıyor deneme yazarak giriş yapıyorsunuz ilerde trojan atılma riski olduğunu düşünüyorum.
Eğer mesaj gelmediyse benimle burdan yeniden iletişime geçin arayüze hakim değilim ama mesajı yolladığımı düşünüyorum :)

Teşekkür ederim mesajınız tarafıma ulaştı ; virüssüz olarak bunu bulabildim.
İşinize yararsa mutluluk duyarım bu arada visual basic 6 mı net mi kullanıyorsunuz ?[ame="https://www.youtube.com/watch?v=dyyNuelu_pY"]https://www.youtube.com/watch?v=dyyNuelu_pY[/ame]

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Teşekkür ederim mesajınız tarafıma ulaştı ; virüssüz olarak bunu bulabildim.
İşinize yararsa mutluluk duyarım bu arada visual basic 6 mı net mi kullanıyorsunuz ?https://www.youtube.com/watch?v=dyyNuelu_pY
bahsediğiniz macroyu denedim fakat masaüstü ve basit programlar için kullanılıyor oyunlar bunu engelliyor yani görunce kapanıyor. kullandığım vb sürümü hakkında tek bildiğim 2017 sürümü olması :RpS_biggrin: cok hakim değilim yeni başladım.
zztri nin bahsettiği gibi sanırım macroda da belirtilen yere tıklayıp ekrandan nokta seciyorduk piksel komutu ile yapılcak sanırım.

Son düzenleme:

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
System.Drawing.Graphics.CopyFromScreen ve System.Drawing.Bitmap.GetPixel.... Ekrandan 1x1 piksellik bitmap kopyala, onu incele.. Bu en kesin metod. Çünkü bahsettiğin oyun directdraw kullanıyordur büyük ihtimalle, hwnd'sini bulamazsın.

Verdiğiniz komutlar ve anlattığınız şeyler hakkında internet üzerinde araştırmalar yapıp uygulamaya geçiçem sanırım bahsettiğiniz gibi olayı çözmeme yardımcı olcak. Teşşekür ettim.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
390
Ankara
Verdiğiniz komutlar ve anlattığınız şeyler hakkında internet üzerinde araştırmalar yapıp uygulamaya geçiçem sanırım bahsettiğiniz gibi olayı çözmeme yardımcı olcak. Teşşekür ettim.

Yahu makro deyip duruyorsunuz tam anlamadım. VBA filan mı, dil tam olarak nedir VB.NET mi, VB6 mı?

Benim de kafam karıştı şimdi.

holate53

Yeni üye
12 Tem 2015
19
0
Hmm.. O zaman kolay..

Üstad yapabilecek yetenekte görünüyorsunuz ve benim de azıcık işim var. Ama yapamazsanız eğlenceli bir egzersiz gibi, yarın yardım ederim.
öncelikle iltifatınız için teşekkür ederim :) malum saat geç oldu uyku bastırıyor az sonra yatıcam ve yarın meşkul olduğum bir iş yok gün boyu bu konu ile uğraşıcam ve akşam size rapor sunarım ilginiz için teşşekür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.