Visual Basic Ustalarını Arıyorum :)

kadirin2

Üye
27 May 2010
54
0
istanbul
Öncelikle şunları belirtmek isterim kendi çapımda visual basic öğrenmeye çalışıyorum.
Bir konuda yardımınıza İhtiyacım var. Visual Studio 2010 kullanıyorum ve bazı tuşlara basıldığında hata iletisi ekranda çıkmasını istiyorum ama bir türlü arama motorlarında değişik ifadelerle de arasam da bir sonuca varamadım. Bilen biri varsa yardım ederse çok memnun olurum.
Birde Programım Aktif Olduğu sürece de görev yöneticisi devre dışı bırakmam gerekiyor varsa bilgisi olan arkadaş yardımcı olursa memnun olurum
Hayırlı Forumlar.

Black Power

Özel Üye
8 Tem 2012
11,765
22
Başlayalım?

Sizsiz1

Kıdemli Üye
16 Eyl 2012
2,025
0
Win32
google dedeye command kısa yol oluşturma yaz sonra bi buton yap visible false olsun ona yukarıda arkadaşın versiği msgboxu kullan o tuşa bastımı hata gelşr teldeyim şuan anca bu kdr yardım edebilirim

kadirin2

Üye
27 May 2010
54
0
istanbul
Saolun Arkadaşlar da Bunlar Değil Benim Demek İstediklerim. Mesele Klavyeden Basılan Tuşları Engellemek. Örneğin ctrl+alt+delete tuşlarına basılınca hata iletisi çıkması. gibi düşüne bilirsiniz.

sezgin1444

Kıdemli Üye
3 Şub 2012
3,061
4
f3nr1r@R00T
1 Timer ekle.
Timerin enable=true olsun

FORMUN EN ÜSTE BU KODU EKLE

Private Declare Function GetAsyncKeyState Lib "user32.dll" (ByVal vKey As Integer) As Integer

TİMER_TİCK E BUNLARI EKLE

'burada k tuşu kısayol tuşu
On Error Resume Next
If GetAsyncKeyState(Keys.K) Then

'TUŞA BASILINCA NE YAPILSIN

Exit sub
End If

bu kodları kullanarak kısayol tuşu kullanabilirsin ve dediğin gibi tuşa basılınca mesaj çıkmasınıda sağlayabilirsin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.