Visual Basic - WebBrowser Yapımı ( Anlatım )

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
Visual Basic'te Yenı Bır Proje Acıktıktan Sonra
───────────────────
Gerekenler:
1 Tane WebBrowser
6 TANE Button
1 Tane TextBox

────────────────────────────────
1) Button 1'in Adını Geri Yapınız
2) Button 2'nin Adını ileri Yapınız
3) Button 3'ün Adını Git Yapınız
4) Button 4'ün Adını Yenile
5) Button 5'in Adını Anasayfa Yapınız
6) Button 6'nın Adını Durdur Yapınız

──────────────────────
Kodlama Bölümü
───────────────────────────
Button 1 (Geri)
Kod:
WebBrowser1.GoBack()
───────────────────────────
Button 2 (İleri)
Kod:
WebBrowser1.GoForward()
──────────────────────────
Button 3 (Git)​
Kod:
WebBrowser1.Navigate(TextBox1.Text)
────────────────────────────
Button 4 (Yenile)​
Kod:
WebBrowser1.*******()
──────────────────────────────
Button 5 (Anasayfa)​
Kod:
WebBrowser1.GoHome()
─────────────────────────────
Button 6 (Durdur)
Kod:
WebBrowser1.Stop()
─────────────────────────────

Son düzenleme:

MRAZE1994

Katılımcı Üye
1 Ocak 2019
621
5
AZ,Lenkeran
:d sızın bakış açımızdan ola bilir ama bence visual basic ilgenler için dev konu bence isterseniz kaldıra bilirim dev konu sözünü problem yok

VatanSeverTurks

Katılımcı Üye
9 Ara 2017
612
18
Yokluk.
(visual basic ilgenler için dev konu bence) Demişsiniz Ya Çok Güldüm :)

Kardeşim Ben ilk başladığımda bu kodları ezberleyip yapmıştım ilk başlayanların deneyimi bu devlik bir olay yok bana kalırsa.

AquieLL

Kıdemli Üye
1 Tem 2014
4,034
16
aquu.php
2014 de ne meşhurdu bunlar :) yeni başlayan kişi için gayet dev olabilir dostlar :) arkadaşa yüklenmeyin :) ilk merhaba dünya çıktısını hatırlıyorum da sanırım heycandan bayılacaktım teşekkürler dostum eskiyi hatırlattın :)

Reis4208

Üye
14 Mar 2017
155
0
Dünya
Güzel bir konuya değinmişsin yeni başlayan birisinin bunu başardığında ki yüzünün ifadesinde ufacıkda olsa bir gülümseme verebiliyorsan ne mutlu sana :) eline sağlık

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.