Visual basic yeni surum cıkarmadan program guncelleme

alcatraz56

Yeni üye
28 Eki 2013
33
0
Visual basic de tv programı yapıyorum tv programlarında linkler zamanla kırık hale gelıyor boyle oldugundada programı yenıden yazıp yayınlamam gerekıyor bunu yapmadan uzaktan guncelleyebılırmıyım boyle bır ımkan varmı

DarkLiqht

Uzman üye
11 Nis 2013
1,770
0
Girne/Ankara
Benim mantığı kullan.
Mesela bi label ekle o label bi siteden yazı çeksn.
Eğer yazıda güncelle yazıyorsa bi linkten otomatik olarak güncelleme ypsn.
Yazmıyorsa devam etsn.
Gçn aklıma gldi çalışıyor.

|SE|HiperActive

Katılımcı Üye
20 Nis 2013
687
0
UsingSystem;
Kod:
 Private Sub Button1_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button1.Click
        Dim request As System.Net.HttpWebRequest = System.Net.HttpWebRequest.Create("Güncelleme Belirleme Paneli.txt")
        Dim response As System.Net.HttpWebResponse = request.GetResponse

Dim sr As System.IO.StreamReader = New System.IO.StreamReader(response.GetResponseStream())

Dim newestversion As String = sr.ReadToEnd()
        Dim currentversion As String = Application.ProductVersion

If newestversion.Contains(currentversion) Then
            MessageBox.Show("suanda her hangibir güncelleme bulunmamaktadır.")

Else
            MessageBox.Show("programın yeni sürümü güncellenmiş.")
            End
        End If
    End Sub

Private Sub Button2_Click(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles Button2.Click
         Dim result As MsgBoxResult = MessageBox.Show("güncellemeyi yüklemeyi ve  kullanıcı sözleşmesini kabul ediyormusunuz", "sözleşme",  MessageBoxButtons.YesNo, MessageBoxIcon.Question)

If result = MsgBoxResult.Yes Then

MessageBox.Show("program yüklemeye başlayacaktır.")
             My.Computer.Network.DownloadFile("Program İnecek Adres",  My.Computer.FileSystem.SpecialDirectories.Desktop + " /Programın İsmi")
            MsgBox("program güncellendi")

Else
            MessageBox.Show("güncellemeyi yüklemeyi ve kullanıcı sözleşmesini kabul etmeniz gerekir.")

End If
    End Sub

Private Sub Form1_Load(ByVal sender As System.Object, ByVal e As System.EventArgs) Handles MyBase.Load

End Sub
End Class

Buyur Kardeşim Güncelleme Kodları Ben Bunları Kullanıyorum Güle Güle Kullan :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.