Yazılım | Programlama Visual Basic

mehmetilya

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
254
0
Tht den
Vb.net dilinde program geliştiriyorum ben şimdi tuşa tıklayacağım ve belirli yere label ekleyecek bir daha tıkladığımda bu sefer bir önceki oluşturduğum labelin biraz daha aşağısına ekleyecek nasıl yapabilirim ?

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
vb.net ile yıllar önce uğraşmıştım ama hatırladığım kadarı ile yardım etmeye çalışayım;

button' un on click sekmesi üzerine gelin. Button' a tıkladığınızda Label' ı nereye eklemesini istiyorsanız ona göre komut girin. Örneğin:
Kod:
Label1.loca tion(birleşik) = 925,851

925,851 form üzerindeki x,y koordinatıdır.

mehmetilya

Katılımcı Üye
8 Ocak 2017
254
0
Tht den
vb.net ile yıllar önce uğraşmıştım ama hatırladığım kadarı ile yardım etmeye çalışayım;

button' un on click sekmesi üzerine gelin. Button' a tıkladığınızda Label' ı nereye eklemesini istiyorsanız ona göre komut girin. Örneğin:
Kod:
Label1.loca tion(birleşik) = 925,851

925,851 form üzerindeki x,y koordinatıdır.

Teşekkür Ederim Ama Olmadı

Kill4Dead

Uzman üye
25 Ağu 2011
1,549
0
Kod:
private vo id button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.loca tion = new Point(textBox1.loca tion.X + 5, 114);
}

private vo idbutton2_Click(object sender, EventArgs e)
{
textBox1.loca tion = new Point(textBox1.loca tion.X - 5, 114);
}
Button 1e bastığınızda textbox1 5 px sağa button 2 ye baatığınızda 5px sola gidecektir.

Son düzenleme:

ilyn

Üye
24 Ocak 2019
136
1
Öncelikle herhangi bir yere şunu yapıştır:
Kod:
Dim y As New Integer = 100 'Bunu değiştir
Dim x As New Integer = 100 'Bunu da değiştir
Button Sub' unun içine şunu yapıştır:
Kod:
Dim label as New Label
label .Name = "labelx1" + y '+ y yapmamın sebebi; labeller birbirine karışmasın
label.Text = "Merhaba"
label.loc ation = New Point(x, y + label.Height)
Me.Controls.Add(label)
y += label.Height

Kodu elimle yazdım ve VB.NET'i unuttum, umarım hata yapmamışımdır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.