Visual Studio C# Hk.

D0pil0x

Üye
19 Ağu 2017
178
0
Verona Italy
Visual Studio'nun kendi sitesinden IDE 2017 uygulamasını indirdim.
Normaldede C# kullanıyordum fakat C#'daki bazı
temel kodlar olan "Console" ve "WriteLine" gibi kodları görmüyor ve hata
olarak kabul ediyor.

-

-

-

Moderatör tarafında düzenlendi:

fujimuji57

Katılımcı Üye
21 Haz 2015
610
0
Hata olarak görmesi çok normal. Çünkü oluşturduğun proje universal windows projesi, konsol değil.
UWP projeleri Windows Store için uygulamalar yapılırken kullanılır ve bildiğin Windows Form uygulamalarından çok farklıdır, her yaptığın şey için yetki alman gerekir (android misal).

Aradığın proje türleri büyük ihtimalle şu kırmızı çerçeve içine aldığım alanın içindedir :
ZOW06z.png

D0pil0x

Üye
19 Ağu 2017
178
0
Verona Italy
Hata olarak görmesi çok normal. Çünkü oluşturduğun proje universal windows projesi, konsol değil.
UWP projeleri Windows Store için uygulamalar yapılırken kullanılır ve bildiğin Windows Form uygulamalarından çok farklıdır, her yaptığın şey için yetki alman gerekir (android misal).

Aradığın proje türleri büyük ihtimalle şu kırmızı çerçeve içine aldığım alanın içindedir :
ZOW06z.png

Sorunu bir kaç saat sonra anladım "Visual Studio İnstaller'dan" IDE 2017 kurduktan sonra ".NET" eklentisini de indirmek gerekiyor yaklaşık 900mb'lık bir indirme işlemi sonrasında problem ortadan kalktı konuyu unuttuğum için bilgilendiremedim maalesef yorumun için çok teşekkür ederim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.