Yazılım | Programlama visual studio code ile ilgili

ArwenX2

Yeni üye
31 Ara 2018
9
0
cehennem :(
MERHABALAR!
henüz bu işlerde cok yeniyim visual studio code ile başla dedi bir arkadaş microsoftdan konulara bakarak yapmaya öğrenmeye calısıyorum
''Bir C# projesi başlatın:
Seçerek Visual Studio Code'dan tümleşik Terminalini açın görünümü > tümleşik Terminalini ana menüden.
Terminal penceresinde şunu yazın dotnet new console.''
bunu yap diyor da ben yapınca hata veriyor yardımcı olur musunuz ?
bu arada şuan işi olmayanlar varsa yardımcı olabilir mi cok teşekkürler lütfen
resim ekleyemedim
https://i.hizliresim.com/1ppPkj.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Core Runtime ve SDK'yı da kurun.

ilki dotnet uygulamaları yürütmek, diğeri derlemek için kullanılacaktır. Ayrıca .NET'i incelemenizi öneririm çünkü şuan .NET.Core kurulumunu yapmaktasınız.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.