Vmware hatası

drghost

Üye
24 Eki 2015
92
0
Merhaba arkadaşlar kurulum esnasında şu hatayı alıyorum neden olabilir ; setup failed to extract the files necessary to instrall VMware Workstation. Deli olucam hicbiyerde cozumu ve örnegi yoj

PALA

Özel Üye
26 Mar 2018
12,753
33
VMware kurulumu için gerekli olan dosyaların kullanılamadığı söyleniyor. Farklı bir setup dosyasıyla deneyin ve boş bir alana kurulum yapabilirsiniz.

Rapture

Kıdemli Grafiker
16 Eyl 2018
3,589
1,430
Black Sheep
İnternette birsürü çözümler var, örnek çözümleri sizin için türkçeleştirdim:

VMware Workstation'ı kurmadan önce, pencerelerdeki “Ortam Değişkenlerini” değiştirin

(Windows + R)
‘Sysdm.cpl’ yazıp girin. Sistem Özellikleri açılacak
Gelişmiş sekmesine gidin ve "Ortam Değişkenleri" ni tıklayınız.
Kurulumdan sonra değiştirmek için “TEMP” ve “TMP” değerlerini not defterine kopyalayınız.
“TEMP” ve “TMP” değerlerini “C: Temp” olarak değiştiriniz.
Şimdi VMware Workstation kurulumunu “yönetici olarak çalıştır” olarak kurun (kurulumu sağ tıklayın ve “Yönetici olarak çalıştır” seçeneğini seçiniz.)
Kurulum tamamlandıktan sonra “TEMP” ve “TMP” değerlerini varsayılan olarak değiştiriniz.

2- Çıkarılan MSI kullanımı

Kurulumu başlattığınızda, kurulum dosyalarını “% temp% VMware_ (random name)” içine çıkartınız.
Çıkarma işlemi tamamlandıktan sonra bu klasörü başka bir yere kopyalayınız.
“VMware Workstation.msi” dosyasını bu klasörde bulunuz.
Bu MSI'da, UI modu kurulumunda hata veren “InstallUISequence” tablosundan bazı işlemler eksik.
Bu sorunu, Microsoft orca veya başka bir MSI editörü aracını kullanarak bu MSI'yi düzenleyerek düzeltelim:
MSI'yi Orca aracıyla açınız.
InstallUISequence tablosuna gidin ve Satır Ekleyiniz.
Eylem sütununda "CostInitialise" yazınız.
Sıra sütununda “524” yazınız.
MSI'yi kaydedin ve yükseltilmiş ayrıcalıklarla değiştirilmiş MSI'yi kurun (Yönetici olarak çalıştırınız.)

VMware Workstation'ı sessizce kurmayı deneyiniz:
Kurulumu sessiz bir şekilde kurmak için aşağıdaki komut satırını kullanınız.
setup.exe / s / v ADDLOCAL = ALL / qb
Daha fazla komut satırı seçeneği için Sessiz Seçenekler'e gidiniz.

Olmaz ise beni etiketleyin.

K

Kayıtsız Üye

Ziyaretçi
Merhaba arkadaşlar kurulum esnasında şu hatayı alıyorum neden olabilir ; setup failed to extract the files necessary to instrall VMware Workstation. Deli olucam hicbiyerde cozumu ve örnegi yoj

Sanırım windows kurmaya çalıştın. Aynı hatayı bende almıştım.

https://developer.microsoft.com/en-us/windows/downloads/virtual-machines

Buradan indir sanal makinayı.

18gb dosya 3-4 saat beklemen gerekebilir internet hızına bağlı.

sonra vmware'dan yeni sanal makina kur'u seç. Ve indirdiğin dosya konumundan ovf dosyasını aç kendisi kuracaktır.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.