vmware internete bağlanmıyor

batuhan0088

Kıdemli Üye
23 Haz 2013
3,544
3
arkadaşlar vmware ile sanal pc kurmuştum daha önce ozamanlar sıkıntı yoktu ama dün açıyım dedim işim vardı açtım internete bağlanmıyordu ağ ayarlarını açtım oraya baktım vmware ip adresleri elle girilmişti bende otomatike aldım yine olmadı nasıl düzeltirim şuan ağ bağlantılarımda vmware diye bağlantı yok otomatike almadan önce 2 tane vardı

burak2385

Yeni üye
8 Eyl 2009
30
0
Saten El ile girilmesi gerek yoksa olmaz İp Adresin büyük ihtimalle 192.168.1.1 diye başlıyordur

Ayarları şu şekilde yap

iP Adresi = 192.168.1.120 (örnek - 120 yerine başka bir sayıda yazabilirsin)
Alt Ağ Maskesi = 255.255.255.0
Varsayılan Ağ Geçidi = 192.168.1.1

Dns Ayarlarıda

8.8.8.8
8.8.4.4
şeklinde yapabilirsin

hallo47

Katılımcı Üye
20 Haz 2013
558
0
arkadaşlar vmware ile sanal pc kurmuştum daha önce ozamanlar sıkıntı yoktu ama dün açıyım dedim işim vardı açtım internete bağlanmıyordu ağ ayarlarını açtım oraya baktım vmware ip adresleri elle girilmişti bende otomatike aldım yine olmadı nasıl düzeltirim şuan ağ bağlantılarımda vmware diye bağlantı yok otomatike almadan önce 2 tane vardı

Kardeşşim Bak AĞ BAĞDAŞTIRICILARI na gir orada wmware ağları devre dışıdır muhtemelen onları etkin yap )Anlamadıysan Daha Açık anlatayım?(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.