Vpn kullanan birisini polis bulabilir mi?

TheSerlone

Yeni üye
20 Şub 2021
25
0
Arkadaşlar, arkadaşım dolandırıcılık yapıyor vpn kullanıyor beni bulamazlar diyor, polis bir telefonun yerini nasıl bulamaz?

Çözüm
Merhaba değerli üye,

Vpn sağlayıcıları herhangi bir hukuksal sorun yaşamamak için log kaydı yani ip kayıtlarını tutarlar.Bu sebepten ötürü herhangi bir bulunamama söz konusu değildir.
15 Ağu 2015
203
28
20
Kanka şimdi bu telefon Sinyal Direkleri vs. Varya, Bunlar Türkiyenin Çeşitli yerlerinde var ve GPS'ye bağlıdır. Bunu Çoğunluk olarak Kali Linux İşletim Sistemleri üzerinden kontrol altına alırlar. Yani Kısacası Yerin Dibinede Git Polis Seni Bulur. Senin Telefon Konuşmalarına dinler hatta geçmiş konuşmalarını bile çıkarabilme ihtimalleri var. Genelde Terör Örgütü Mensuplarına uygularlar bu tür polemikleri.

Ve Ben fikrimi söylüyorum bunu arkadaşın Yapmıyor, Sen soruyorsun.

zztri

Yaşayan Forum Efsanesi
9 Tem 2015
10,053
388
Ankara
Adi suç işlediğinizde hiç bir VPN sizin bilgilerinizi vermekten çekinmez. Evet NordVPN de.. Evet o da.. Kesinlikle, o da..

Politik suç, düşünce suçu işlerseniz savunmaya çalışırlar. O da sizden şikayetçi ülkenin uluslar arası baskı yapabilme gücüne bakar.

Zaten VPN'e ihtiyaç olduğunu kim söyledi ki? Basit bir Bigdata işlemi.. Dolandırıcılık yapılan end'e gelen istemlerle sizin gönderdiğiniz istemler arasında sabit bir zaman farkı olacaktır. Yani mesela diyelim, VPN sizin her isteminizi 200 ms civarı farkla asıl hedefe gönderiyor olsun. Bunu kanıtlamak kolaydır. Ardından buna nazaran arama izni vs. almak da kolaydır.

Ama savcılık bunu bile yapmaz, parayı takip eder. Para size geçtiği anda suçlusunuzdur.

'Aspect

Özel Üye
29 Şub 2020
1,396
1,574
Instagram
Bulunur. Açık ve net.

Arkadaşınızın bulunmamasının sebebi dolandırdığı kişilerin onu şikayet etmeye uğraşmamasındandır. Eğer şikayet edilseydi çok rahat bir şekilde bulunurdu. Ayrıca ücretsiz VPN kullanıyor ise asıl dolandırılan arkadaşınız oluyor maalesef. Çoğu ücretsiz VPN, kullanan kişilerden veri çalar. Hukuki bir süreçte de direkt olarak yetkili kişilere suçlunun bilgilerini teslim ederler. Tor ağını kullanıyor ise bulunmama oranı yükselir fakat dediğim gibi sadece "oranı" yükselir.

Yani suçlunun bulunup bulunmayacağı şikayet edilmesiyle orantılıdır.

unknown1923

Katılımcı Üye
15 Şub 2021
339
57
Türkiye
VPN istediği kadar kullansın VPN sadece IP numarasını değiştirerek konumunu farklı yerde gösterir.Eğer arkadaşın gidipte banka hesabına falan para yatırttırıyorsa bankanın sisteminde günü gününe saati saatine ne kadar yatırıldı vb. bütün bilgiler kaydedilir birisi şikayet ettiği anda hesaplar takibe alınır ve hiç beklenmedik anda çökerler.Ayriyeten dolandırıcılık bir suçtur ve hem anayasasal hem de dinsel olarak bir suça eğer göz yumuyorsanız o suçlu kadar sizde suçlusunuz.

TheSum

Yeni üye
8 May 2021
12
2
Arkadaşlar, arkadaşım dolandırıcılık yapıyor vpn kullanıyor beni bulamazlar diyor, polis bir telefonun yerini nasıl bulamaz?
Öncelik olarak sen bunu yapanı dava edersen o kişi bulmak çok zor olmaz. Sadece o kullandığı vpn sağlayıcısına savcılık tarafından gönderilen bir dilekçe ile alabilirsin tabii bu o vpn sağlayıcısına kalmış bir şey. Çoğu vpn sağlayıcıları log tutar herhangi bir sorunda kendileri zarar görmesin diye. Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana :)

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.