VPS ile 10 Adet Wordpress sitesi açmak

IkarusFall

Yeni üye
5 Ara 2021
8
0
Herkese merhaba 10 adet wordpress tabanlı, domainleri farklı site kurmam gerekiyor localhost üstünden düzenlemelerini yaptım, yayına vereceğim ancak birkaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Daha önce VPS ile çalışmadım, anlayışınız için teşekkür ederim.

1- VPS ile beraber 10 adet CPanel alacağım hepsi otomatik kurulu mu gelecek yoksa benim kurmam mı gerekli ?

2-VPS içerisindeki CPanelde her domaini ayrı ayrı nasıl eklerim.

2- Dosyaları filezilla'dan yükleyeceğim ama bununla ilgili bir rehber bulamadım yardımcı olursanız sevinirim.

w0rz0ne

Üye
22 Ağu 2019
142
0
ANTALYA
1) Tam anlamadım.
2) Her domaini ayrı ayrı eklemek için cpanel üzerinden eklenti etki alanları üzerinden domainleri ekleyebilirsiniz.
3) Filezilladan dosyaları yüklemek için cpanel üzerinden ftp hesapları kısmından ftp oluşturup, bilgiler ile sunucuya bağlanıp daha sonrasında etki alanını seçerek dosyaları atabilirsiniz.

IkarusFall

Yeni üye
5 Ara 2021
8
0
1) Tam anlamadım.
2) Her domaini ayrı ayrı eklemek için cpanel üzerinden eklenti etki alanları üzerinden domainleri ekleyebilirsiniz.
3) Filezilladan dosyaları yüklemek için cpanel üzerinden ftp hesapları kısmından ftp oluşturup, bilgiler ile sunucuya bağlanıp daha sonrasında etki alanını seçerek dosyaları atabilirsiniz.
Video platformlarında sadece VPS kurulumu gösteriyor ama herhangi biri site bağlamıyor. VPS aldığımda içine CPanel kurulu mu gelecek yoksa ben mi kuracağım. 2. ve 3. soru cevaplarınız için çok teşekkür ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.