Vüris Programı kurarken aldıgım hat

Jorrest

Üye
31 Mar 2013
115
0
30
İstanbul
Merhaba arkadaşlar.

Benım bilgisayarımdakı sorun bilgisayarıma keylogger yedim.

Trend Micro kurulumu filan engeliiyor o loggerı nasıl devre dışı bırakabilirim ?

Drstop75

Katılımcı Üye
21 Ara 2013
953
0
Venüs
Dostum manuel temizleme anlatayım sana programlar zzaten nette dolu.

Dostum öncelikle alıntıdır:

Windows 7 işletim sisteminden Temizlemek için;

Gizli dosya ve klasörler seçeneğini aktif hale getirin
Gizli dosyaları ve klasörleri görüntülemek için aşağıdaki adımları izleyin.
1. Başlat düğmesi , Denetim Masası, Görünüm ve Kişiselleştirme ve ardından Klasör Seçenekleri'ni tıklatarak Klasör Seçenekleri'ni açın.
2. Görünüm sekmesini tıklatın.
3. Gelişmiş ayarlar altından Gizli dosya ve klasörleri göster'i ve ardından Tamam'ı tıklatın.

Ctrl + Alt+ Del tuşlarına basarak Görev yöneticisini çalıştırın taskmgr.exe dosyalarının üzerine sağtıklayıp özelliklerden kontrol edin C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming içerisinde bulunan rundll.exe yi sonlandırın

C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming klasörünü açıp rundll.exe, drivers.log, nt.dll dosyalarını silin

nt.dll silinmeyebilir. önemsemeyin. Bilgisayarınızı açıp kapttıktan sonra silebilirsiniz.

Akabinde;

Başlat-çalışr'a regedit yazıp Kayıt defteri düzenleyicisini açın ve aşağıdaki işlemleri yapın.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Run

Bu değeri silin
Rundll "C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming\rundll.exe"

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Winlogon

Burdaki shell degeri herzaman standart olarak
Shell Explorer.exe dir.

Eğer shell değeri bu şekil ise

Shell explorer.exe "C:\Users\sizin otorum açma adınız\AppData\Roaming\rundll.exe"

Bu şekil değiştirin
Shell explorer.exe

Bunları yaptıktan sonra; Kontrol etmek için Kayıt defteri düzenleyicisinden Roaming\rundll.exe 'yi aratın eğer bu kelimeler bulunuyorsa ilgili girdileri silin bulunmuyorsa keyloger temizlenmiş demektir.

Bilgisayarınızı yeniden başlatın işlem tamamdır. Artık Sisteminizi sorunsuz kullanabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.