Sızma Testleri Web App. Security, Penetrasyon test tarafına yönelmek istiyorum

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
Bir kaç aydır veri kurtarma, adli bilişim üzerine yoğunlaştım. Oxygen, Cellebrate tarzı uygulamalarda kendimi geliştirdim. Bu taraflarda kendimi geliştirmek için napmam gerekiyor temel şeyleri biliyorum arada ctf çözüyorum easy seviyede ama medium a geçtiğimde 1 flag anca bulabiliyorum. Geliştirmek için önerileriniz nelerdir?

RW

Moderatör
26 Kas 2020
2,195
60
1,594
Bir kaç aydır veri kurtarma, adli bilişim üzerine yoğunlaştım. Oxygen, Cellebrate tarzı uygulamalarda kendimi geliştirdim. Bu taraflarda kendimi geliştirmek için napmam gerekiyor temel şeyleri biliyorum arada ctf çözüyorum easy seviyede ama medium a geçtiğimde 1 flag anca bulabiliyorum. Geliştirmek için önerileriniz nelerdir?
udemy btk turkcell hackerone youtube forum siteleri üzerinden eğitim almaya devam et karşına çıkan eğitim videosunu gerekirse 3 defa izle 1 defa dinle 2.de yapılanı yaz 3. de uygula bu şekilde pekiştirene kadar devam et ctf çözmeye devam et 1-2 ctf de olacak iş değil tabi bunlar tam kavrayana kadar çözmeye devam et aklına takılan soruları buradan sorabilirsin

'Herodot

Katılımcı Üye
30 Eyl 2017
487
11
298
Kuvâ-yi Milliye
Merhaba,

Diğer Moderatör arkadaşımın dediklerine bende katılıyorum, ayrıca aşağıdaki siber güvenlik haritasındaki başlıkları iyice kavramanızı öneriyorum.

Bol bol CTF çözmek lazım

İyi Forumlar.

DenizGoksu

Üye
3 Eki 2022
120
21
udemy btk turkcell hackerone youtube forum siteleri üzerinden eğitim almaya devam et karşına çıkan eğitim videosunu gerekirse 3 defa izle 1 defa dinle 2.de yapılanı yaz 3. de uygula bu şekilde pekiştirene kadar devam et ctf çözmeye devam et 1-2 ctf de olacak iş değil tabi bunlar tam kavrayana kadar çözmeye devam et aklına takılan soruları buradan sorabilirsin
Merhaba,

Diğer Moderatör arkadaşımın dediklerine bende katılıyorum, ayrıca aşağıdaki siber güvenlik haritasındaki başlıkları iyice kavramanızı öneriyorum.

Bol bol CTF çözmek lazım

İyi Forumlar.
Teşekkürler dikkate alacağım

blink1337dagger

Kadim Üye
7 Kas 2011
5,261
43
Chicago İL
Portswigger Web Security Academy den başlaya bilirsin. Web alanı için Owasp top 10 zafiyetlerini ve tanımlarını iyice öğrenmelisin.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.