Web dersleri

Apoll0

Üye
3 May 2020
92
1
Öncelikle iyi Forumlar,
Ben web programlamya başlamak istiyorum fakat pek düzgün anlatan bulamadım tavsi ettiğiniz bir kaynak var mı youtubetakiler ya çok eski ya da güzel anlatılmamış html5 css3 ile beraber başka ne öğrenmeliyim TEŞEKKÜRLER

PHP mi - JavaScript mi farkları ne?

Son düzenleme:

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
666
201
United States
Öncelikle iyi Forumlar,
Ben web programlamya başlamak istiyorum fakat pek düzgün anlatan bulamadım tavsi ettiğiniz bir kaynak var mı youtubetakiler ya çok eski ya da güzel anlatılmamış html5 css3 ile beraber başka ne öğrenmeliyim TEŞEKKÜRLER

Html ve CSS ile beraber JavaScript öğrenmeni tavsiye ederim.

Kaynak olarak,Code Academy öneriyorum,ücretsiz,istersen Pro sürümüde var.

Yardımcı olabildiysem teşekkür butonuna basarsan sevinirim.

İyi Forumlar :)

Son düzenleme:

Apoll0

Üye
3 May 2020
92
1
Eğer birinin anlatımlarını izleyerek gelişmeye çalışırsan izlediğin kişinin bildiğini bile değil sadece anlatabildiğini anlarsın. Ya `main source` yada en dolu kaynağı bulup takip etmen gerekir.

Html - Css için en güncel ve anlaşılır ancak ingilizce olan kaynak https://www.w3schools.com/html/default.asp

Bende böyle düşünüyorum hocam bu siteyi daha öncede gördüm fakat tam anlamıyla anlatmıyor diye tahmin ediyordum

bay404

Uzman üye
1 Mar 2020
1,671
42
Antalya
Öncelikle iyi Forumlar,

PHP mi - JavaScript mi farkları ne?

Merhaba web kodlama konusunda yardımını dokunacağını düşündüğüm konuma göz atmanızı tavsiye ederim. İyi forumlar dilerim. :drunk

https://www.turkhackteam.org/web-pr...html-ders1-neden-web-kodlama.html#post9187487

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye;

PHP (PHP için sürekli tekrarlanan kısaltma: Hypertext Preprocessor – Üstünyazı Önişlemcisi) JavaScript ve Python gibi programlama dillerinin alt kümesidir. Aralarındaki fark ise PHP genellikle sunucu taraflı iletişim için kullanılırken JavaScript ise hem frontend ve backend için kullanılır.

İyi forumlar

Feqtico

Junior Hunter
24 Haz 2020
666
201
United States
Aslında birinin anlatımlarını dinlemek,başlangıç için iyi.(Tabi iyi biri anlatıyorsa) Çünkü anlatımları dinleyerek işin mantığını kavrıyorsun.Sonra W3 schools Vb. siteleri kaynak olarak kullanarak gelişebilirsin.Hem o zaman işin mantığını kavramış olacağın için çok zorlanmazsın.

Umarım yardımcı olabilmişimdir, iyi forumlar

:)

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.