Web sayfalarından veri çekmek için hangisi tercih edilmeli JAVA mı C# mı ?

eyyaf

Katılımcı Üye
10 Eki 2010
895
0
Kütahya
merhaba tht ailesi;
daha çok windowsta masaüstü uygulaması geliştirmek için(veritabanına veri girişi sağlamak, web sitelerinden veri çekmek dolar kuru vs. gibi) programlar yazmak için dil öğrenmek istiyorum benim için en önemli unsur arayüz geliştirmenin kolay olması, bu kullanım amacına yönelik JAVA mı C# mı öğrenmem daha mantıklı olur?

Moderatör tarafında düzenlendi:

eyyaf

Katılımcı Üye
10 Eki 2010
895
0
Kütahya
c# ile ileride mobile yönelik basit veritabanı uygulaması(sunucudaki veritabanına bağlanıp veri girişi ve çıkışı yapabilme) programları geliştirebilirmiyim peki

MendeburMarul

Katılımcı Üye
17 Haz 2020
659
0
Andromeda
C# başlamanı tavsiye ederim, c# ile javaya göre daha işvelsel faydalarını görebilirsiniz

kanit istiyorum.

daha dogrusu hic javaya adim attinmi

sonucta java ile c ++++ arasinda tonlarca fark var. o zaman minecraft gibi buyuk yatirimli oyunlar neden javada yazildi, Mojang studyosu milyarlarca yatirimi neden bu dilde yapti, oracle neden bu dile milyonlarca hatta milyarlarca yatirim yapti.

'Saruca

Uzman üye
4 Ocak 2020
1,097
751
tnziel
c# kesinlikle daha mantıklı olacaktır. Bence anlaması ve kodlaması kolay dillerden biridir. Başka bir bilgi olarak da çoğu firma c# yazılım dilini kodlamada kullanıyor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.