Web siteleri anonim kalmayı nasıl başarıyor?

Easter

Katılımcı Üye
14 Ağu 2022
396
447
Yok hocam. Sorun değil. Şöyle anlatayım durumu Size. Mesela film siteleri korsan yayın veren siteler var. Mutlaka birine girip bir şeyler izlemişsinizdir, bu sitelerin hiç kapandığını görmedim. Telif yediklerini vs. Anonim kalmayı nasıl başarıyorlar?
Bu gibi siteler her zaman .onion gibi alan adlarını kullanarak gizlenirler, bu nedenle bu siteleri google'da arattığınızda bulamıyorsunuz ve ayrıca .onino gibi sitelere gitmek için Tor Browser'ı da kullanabilirsiniz.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
913
139
Bu gibi siteler her zaman .onion gibi alan adlarını kullanarak gizlenirler, bu nedenle bu siteleri google'da arattığınızda bulamıyorsunuz ve ayrıca .onino gibi sitelere gitmek için Tor Browser'ı da kullanabilirsiniz.
Yok hocam onu biliyorum ama benim dediğim normal yüzeyde olan sitelerde de var böyle. Atıyorum kripto ile ilgili site açıyorlar daha sonra kapatıyorlar. Atıyorum x .com gibi ip adreslerini falan da bulamıyorsun mesela.

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,228
Yok hocam. Sorun değil. Şöyle anlatayım durumu Size. Mesela film siteleri korsan yayın veren siteler var. Mutlaka birine girip bir şeyler izlemişsinizdir, bu sitelerin hiç kapandığını görmedim. Telif yediklerini vs. Anonim kalmayı nasıl başarıyorlar?
Bu siteler her türlü kapanıyor fakat aynı isime benzer yeni bir domain alarak orjinal site üzerinden yönlendirme yapılıyor.
Orjinal domain Hdfilmci.org olsun eğer bu domain kapanırsa Hdfilmci97.org gibi domain adresleri çekilerek tekrar online oluyor.

sw1ndler

Katılımcı Üye
29 Şub 2020
590
136
offshore hosting diye deniz aşırı hostingler mevcuttur bu hostingler dmca gibi hukuki olaylarda belirli düzeye kadar log vermioyr
tabi nasayı falan hacklemediğiniz süreçte :D

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,228
Cloudflare diye bir siteye girip orada sahte ip mi alıyoruz? Yani o siteden?
Öncelikle cloudflare'nin ne işe yaradığına değinelim,

Cloudflare, kimlik hırsızlığı ve DDOS saldırıları gibi tehditlere karşı koruma sağlayan ücretsiz bir CDN ve güvenlik servisidir.

Cloudflare sitesinde ücretli paketler mevcuttur bu paketler sitenizin güvenliği, performans, saldırılara karşı savunma sistemi gibi hizmetler sağlamaktadır.
Aşağıda linkte ağ ve güvenlik paketlerini inceleyebilirsiniz.

rufiqcavadov

Katılımcı Üye
21 Eyl 2019
913
139
Öncelikle cloudflare'nin ne işe yaradığına değinelim,

Cloudflare, kimlik hırsızlığı ve DDOS saldırıları gibi tehditlere karşı koruma sağlayan ücretsiz bir CDN ve güvenlik servisidir.

Cloudflare sitesinde ücretli paketler mevcuttur bu paketler sitenizin güvenliği, performans, saldırılara karşı savunma sistemi gibi hizmetler sağlamaktadır.
Aşağıda linkte ağ ve güvenlik paketlerini inceleyebilirsiniz.
Peki bunu nasıl kurabiliriz?

Ayrıca güvenlik ve anonimlik açısından da kullanılabiliniyor mu?

Mascar

Kıdemli Üye
17 Kas 2021
2,478
2,228
Peki bunu nasıl kurabiliriz?

Ayrıca güvenlik ve anonimlik açısından da kullanılabiliniyor mu?
İlgili makaleye göz atabilirsiniz fakat ücretsiz paketlerde ip desteği sağlandığından emin değilim.

Yukarıda da belirttiğim gibi güvenlik üzerine kurulmuş bir platformdur.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.