Web Siteleri ve Operatör.

bursaof16

Üye
14 Şub 2011
174
0
Bursa
Merhaba arkadaşlar.
Google a Türk bayrağı yazdım diyelim , bu yapilan arama vodafone, Türkcell ya da Türktelekom tarafından kayıt altına alınıyor mu? Ya da mesela iç işleri bakanlığının web sitesini ziyaret ettim. Bu girilen web siteleri operatör tarafından kayıt altına alınıyor mu? Teşekkürler.

'Chan

Uzman üye
1 Nis 2020
1,802
19
1,462
Shibuya
Merhaba,

Kullanmış olduğunuz operatörün belli bir süre tutma zorunluluğu vardır. Örneğin; Bir dli olay vs. Olduğunda savcılık operatörden arama vb. Bilgileri istediğinde operatör bu kaydı çıkarır. Diğer operatörlerde varmı bilmiyorum ama Türk telekom kullanıcıları online işlemler uygulaması üzerinde kiminle ne kadar konuştuğunu görebilir.

HİBAYK

Özel Üye
16 Mar 2017
1,245
126
Nevada
yaptığınız aramalar smsler operatörler tarafından loglanır ancak google veya internet üzerinden yaptığınız aramaları log olarak tutamaz eğer şüphelendiğiniz şeyler var ise gizli sekme ile kulanın google ama dediğim gibi sadece sms arama gibi logları var

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.