Web sitemde hata alıyorum ne yapmalıyım?

MaharBey

Yeni üye
26 Ağu 2019
13
0
Merhabalar, bugün domainime bedelsizhosting.com'dan hosting bağladım. Wordpress kurdum hiçbir sorun çıkmadı 11 suları siteye girdiğimde "http://tarihlerhakkinda.com/cgi-sys/suspendedpage.cgi" hatasını hem sitemde hemde hosting'i aldığım web sitesinde alıyorum. üstüne üstlük cpanele pc'de giriş yapamıyorum ama mobilde yapabiliyorum. lütfen yardımcı olur musunuz.?

aldığım hatanın resmi.

gnxPBY.png
[/url][/IMG]

Moderatör tarafında düzenlendi:

UnknownOrg

Katılımcı Üye
18 Mar 2018
618
24
irgend wo in der welt
Merhaba
500 Sunucu Hatası (Internal Server Error)
500 Internal Server hatası; suncunun yazılım kaynaklı yaşadığı bir problem nedeniyle cevap veremediğini belirtir. Bunun sebebi genellikle; yanlış yapılandırılmış .htaccess dosyası veya website yazılımında yapılan değişikliklerdir. Yanlış yapılandırma sebebiyle sunucu isteklere yanıt veremiyor olabilir. Bu yüzden aşağıdaki çözüm yollarını inceleyebilirsiniz.

500 Sunucu Hatası Çözümü
Eğer 500 hatası alırsanız öncelikle .htaccess dosyanızda yanlış yapılandırılan veya eksik kalmış bir kod parçacığının olup olmadığını kontrol edin.

Ayrıca uyumsuz php sürümleri ve wordpress için uyumsuz eklentiler de 500 Internal Server hatasını almanıza sebep olabilir. bu durumlarda da öncelikle sitenizin uygun php sürümünde çalışıp çalışmadığını kontrol etmeli, ardından php bellek kapasitesini arttırabilirsiniz.

Eğer sorun wordpress’te karşınıza çıkıyorsa mutlaka öncelikle 500 hatasına sebep olan şeyin eklenti kaynaklı olup olmadığına göz atın, ardından aynı şekilde bellek kapasitesini arttırmak veya function php dosyası üzerinde oynama yaptıysanız değişiklikleri tekrar gözden geçirmelisiniz. Aynı zamanda uyumlu wordpress sürümünü kullandığınızdan emin olmanız gerekmektedir. Tüm bu işlemleri gerçekleştirmeden önce site yedeğinizi aldığınızdan emin olmanız, olası bir problemde başınızın ağrımasını engelleyecektir.

Alıntıdır linki: https://tik.lat/0nXzS

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.