Web Sitesi Hakkında

13 Nis 2014
74
0
İstanbul
Arkadaşlar siteler hakkında merak ettiğim bazı şeyler var. Diyelim ki bir site kurucaz .com olacak sonu.Bunun için domain falan satın almamız gerekiyor bir kerede satın alabilirmiyiz o adı yani bir kere para ödeyeceğiz ve o isim bizim olacak.Ayrıca bizim sitemiz TB larca bilgi depolaması gerekiyor bunun içinde sunucu kiralama değilde satın alıp yapabilirmiyiz. 1 Sunucu var gerekli oldukça yenisini alıp ekleyebilirmiyiz

ZipKa

Katılımcı Üye
15 Eki 2014
828
0
Abu Dabi
Domain yani alan adı sürelidir mesela 1 yıllık alırsın mesela 20 tl diğelim 1 yıl sonra alan adı senden gider. Birde host alman gerek TB larca bilgi derken :) Gb olsa anlicamda :)

13 Nis 2014
74
0
İstanbul
Hocam mesela bir film sitesi veya dosya upload sitesi gibi düşünün baktım sunuculara maksimum kapasite 8TB yazıyo ben şunu öğrenmek istiyorum 10 tane sunucu aldık diyelim 80TB olur bu 10 sunucuyu sadece 1 site için kullanabilirmiyiz.Kurabiliyorsakta en fazla kaç sunucuyu kullanabiliriz

RierKinG

Üye
11 Şub 2012
72
0
10 sunucuya vereceğin parayı adam gibi 1 sunucuya verirsin bant yolu geniş güvenliği sağlam vs. senin için daha karlı olur. Bence 10TB lik bir sunucu da işini rahatça görür bir film 2gb olsa 1000film 2tb olur. Neyse ayrıca domain yıllık olarak alıyorsun eğer uzun kullanacaksan yıl bitmeden yenilersin domainini çalma riskleride olmaz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.