Web sitesi kurmak hakkinda

Gamrer66

Üye
25 Nis 2016
134
0
Öncelikle Merhaba,

Kendime Facebook,Twitter gibi site olusturmak istiyorum ancak herseyi kendime ait olsun istiyorum yani script fln dönmez diye düsünüyorum (script ayarlarin verdigi alanda birseyler yapabilirim ancak hepsini kendim yaparsam A-Z kadar hersey editleye bilirim...

Sorum :

Hangi dilleri yada Programmlar Ögrenmem gerek ..

Aydinlatirsaniz sevinirim:)

bucuk3333

Katılımcı Üye
26 Haz 2014
671
0
hocam ilk olarak script yazmaya başlicaksanız Javascript den öğrenmeye başlayın sonra php , html gibi kod dillerinide öğrenin mantığını tam kafanıza otutturun gerisi zaten gelir

Efy

Kadim Üye
11 Ara 2015
5,629
5
Öteki Taraf
Genellikle Tavsiye edilen Html Başlaman Sonra Yanına Css Bilgisi Öğrenip Php Birleştirirsen Güzel Olur Javascript bence en sonunda gelmeli.
Sana tavsiyem Kodlab Yayınları Html. Aslında Kitaba Gerek yok ama yine de lazım olabilir Tüyap Fuarında %50 indirimli. İnternetten kendine bir kanal bulup oradan gitmek daha iyi.
İyice Bir araştırma yap bilen kişilerin fikirlerini al ama kendi kararını kendin ver birinin lafı ile başlamamanı tavsiye ediyorum çünkü zorlanabilirsin.
Facebook tarzı bir site demişsin; İsim ve Logo çok önemli. Herkesin telaffuzu çok önemli, birde akılda kalıcı bir logo. Uygulamanın kullanışı , ilk kez kullanacak biri bile ilk kullanışta rahat kavraması çok önemli. Sitenin özellikleri, renk uyumu , vb gibi unsurlar çok önemli.

Noyan THT

Katılımcı Üye
24 Haz 2016
315
1
Facebook tarzında bir site kodlayacaksan görüntüsü de çok önemli.Bu yüzden web tasarım kabiliyetinizin yüksek olması gerekiyor.Ayrıca seo'da çok önemli.Dillere gelecek olursak html-css-javascript-php-java
Ayrıca node.js ve angular.js kavramlarını araştırmanı tavsiye ederim

ishakonc

Uzman üye
8 Ocak 2017
1,517
1
Linux
Anladığım Kadarıyla Sen Sosyal Medya Platformu Kurmak İstiyorsun.
Bunları Yapman İçin (Kendin Programlaman İçin)Bu Kodlama Dillerini Bilmen Gerekir.
Kod:
[COLOR="Red"]Html,Css,Php,Javascript,Sql,MySql,Oracle[/COLOR]
Fakat Diyorsanki benim siteme heryerden ulaşılsın indirilebilsin facebook gibi.
Kod:
[COLOR="red"]Java,Swift[/COLOR]

Tecrübeme Dayanarak Söylüyorum;
Sosyal Felsefe adında bir sosyal medya platformu yazmıştık tamamı ile kendi yazılımımız ile
Ve Neredeyse 4-5 ay içinde sadece dış olarak beğenme mesajlaşma ve aktif olan kişileri sadece yapabilmiştik.Big Data'ya Girdiği İçin Çok Zorlanmaya Başladık.Gelişimde Olduğu Zaman'da Kapattık.Yani Çok İyi Bir Gelirin yani Yatırım Yapacaksan Gelişimi Olabilecek Birşey Fakat Gelirim iyi Değil DiyorsanTabii'kide çok büyük sunucu ve bilgiye sahip olman gerek.
İyi Forumlar...

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.