Web sitesinde Bot Taramasını Engelleme

TestTest

Yeni üye
20 Ocak 2023
7
2
Merhaba bir bot yazdım, gerekli beklemeleri, mouse hareketlerini ekledim. Ancak elle yaptığım işlemi bot ile yaptığımda sayfa bulunamadı diyor. Bu da bot olduğumu anlamasından kaynaklı. Bu işlemi nasıl sağlayabilirim, botu insansı gösterebilirim?

Not: Metroya bindir gibi şeyler yazıp beni üzmeyelim, benim için önemli bir konu desteklerinizi bekliyorum.

ZiksthemW

Uzman üye
28 Mar 2020
1,025
3
115
Oslo
Merhaba,

Bu tarz botlar konusunda pek bir bilgim yok fakat düşüncemi paylaşmak istiyorum.

• İmleç düz bir çizgi halinde gidiyor ise fareye birkaç manevra ekleyebilirsiniz. Bu sayede dümdüz değil kıvrak kıvrak giderek insan eli titremesini simüle edebilir.
  • Ekranda fare varış noktasına giderken rasgele tıklamalar ekleyerek sanki bir insan yanlışlıkla tıklamış gibi kandırabilirsiniz.
  • Bekleme saniyelerini sürekli aynı değil rasgele yapabilirsiniz.
Bunlar da olmazsa metroya bindirmeyi deneyebilirsiniz.

Saygılarımla,

ZiksthemW

TestTest

Yeni üye
20 Ocak 2023
7
2
Merhaba,

Bu tarz botlar konusunda pek bir bilgim yok fakat düşüncemi paylaşmak istiyorum.
  • İmleç düz bir çizgi halinde gidiyor ise fareye birkaç manevra ekleyebilirsiniz. Bu sayede dümdüz değil kıvrak kıvrak giderek insan eli titremesini simüle edebilir.
  • Ekranda fare varış noktasına giderken rasgele tıklamalar ekleyerek sanki bir insan yanlışlıkla tıklamış gibi kandırabilirsiniz.
  • Bekleme saniyelerini sürekli aynı değil rasgele yapabilirsiniz.
Bunlar da olmazsa metroya bindirmeyi deneyebilirsiniz.

Saygılarımla,
ZiksthemW
Merhaba,

Bu işlemleri sağladım, olmadı. Peki botumu metroya nasıl bindirebilirim?

Saygılarımla.

MemoryTiger

Katılımcı Üye
8 Mar 2019
446
3
248
21
Kali Linux
Merhaba , Sanırım biraz bilgili olduğum bir konu

'User-Agent' değerini değiştirerek: Botların kullandığı 'User-Agent' değerleri genellikle web tarayıcılarından farklıdır. Bu nedenle, 'User-Agent' değerini bir web tarayıcısının değerine benzeterek sayfayı ziyaret etmeniz bot olarak tanınmamanızı sağlayabilir.

Örnek bir 'User-Agent' değeri: "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.82 Safari/537.36". Bu değer, Google Chrome tarayıcısının Windows 10 işletim sistemi üzerinde çalıştığını ve sürüm numarasının 89.0.4389.82 olduğunu belirtir.

'HTTP headers' değerlerini değiştirerek: Botlar genellikle özel 'HTTP headers' değerleri kullanırlar. Bu nedenle, 'HTTP headers' değerlerini bir web tarayıcısının değerine benzeterek sayfayı ziyaret etmeniz bot olarak tanınmamanızı sağlayabilir.

( Örneğin, Python kullanarak bir web sayfasını ziyaret etmek için 'requests' kütüphanesini kullanabilirsin ve headers değerlerini 'requests.get()' veya 'requests.post()' metodlarına göndermek için 'headers' parametresini kullanabilirsin.)

İyi Forumlar

TestTest

Yeni üye
20 Ocak 2023
7
2
Merhaba , Sanırım biraz bilgili olduğum bir konu

'User-Agent' değerini değiştirerek: Botların kullandığı 'User-Agent' değerleri genellikle web tarayıcılarından farklıdır. Bu nedenle, 'User-Agent' değerini bir web tarayıcısının değerine benzeterek sayfayı ziyaret etmeniz bot olarak tanınmamanızı sağlayabilir.

Örnek bir 'User-Agent' değeri: "Mozilla/5.0 (Windows NT 10.0; Win64; x64) AppleWebKit/537.36 (KHTML, like Gecko) Chrome/89.0.4389.82 Safari/537.36". Bu değer, Google Chrome tarayıcısının Windows 10 işletim sistemi üzerinde çalıştığını ve sürüm numarasının 89.0.4389.82 olduğunu belirtir.

'HTTP headers' değerlerini değiştirerek: Botlar genellikle özel 'HTTP headers' değerleri kullanırlar. Bu nedenle, 'HTTP headers' değerlerini bir web tarayıcısının değerine benzeterek sayfayı ziyaret etmeniz bot olarak tanınmamanızı sağlayabilir.

( Örneğin, Python kullanarak bir web sayfasını ziyaret etmek için 'requests' kütüphanesini kullanabilirsin ve headers değerlerini 'requests.get()' veya 'requests.post()' metodlarına göndermek için 'headers' parametresini kullanabilirsin.)

İyi Forumlar
Merhaba,

Requests kütüphanesini kullanarak headerları ilettim, headless mod kullandım, vpn kullandım, bekleme tiplerini kullandım, fake user-agent kullandım, çerezleri silmeyi denedim, tarayıcı boyutu değiştim, bot kelimeleri (driver, click gibi..) onları simüle ederek işlem yaptım ancak olmadı. Aşılacak bir şey olduğunu düşünüyorum ancak aşamıyorum :(

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.