Web Tasarım Sıfırdan Başgangıç Yardım

ImamPowers

Üye
24 May 2013
186
0
Selamun Aleyküm iyi akşamlar.

başlıkta bahsettiğim gibi arkadaşlar sıfırdan web tasarım öğrenmeyi düşünüyorum hatta ve hatta web tasarım'da okumayı düşünüyorum nerden başlamam lazım bu heves değil yani gerçekten öğrenmeyi istiyorum biraz yardımcı olurmusunuz?

teşekkürler

mhhck

Kıdemli Üye
13 Nis 2009
3,597
3
K.IRAK
asp, php falan değil dostum en kolaydan en zora doğru hepsini öğrenicem kafaya taktım professional olduktan sonra yazılıma geçerim

Ben örnek olsun diye söyledim asp php filan diye ,,

Yoksa içine bir gir o dünyanın bak bakalım kaç bucak :D

Yazılıma geçip yaza yaza pro olursun ,,
Örnek kodları düzenler editler oluşturursun

Bazen yardımcı programlar kullanırsın

Yol gösteriyorum sadece

ImamPowers

Üye
24 May 2013
186
0
bunun farkındayım dostum ama yani en kolayı hangisi hangi seviyede gitmem gerek html'den başlayıp php mi asp mi merdiven gibi olduğunu biliyorum en alttan üste doğru çıkılacağınıda biliyorum en zordan başlarsan çok zorlanılcak bir konu olduğunu duymuştum yani seviyeler nedir html asp php neyden başlamak lazım

Pusatx5

Katılımcı Üye
21 Ara 2013
440
0
Kardeşim benden sana tavsiye bende web tasarım okuyan biri olaraktan en zordan en kolaya git ilk html ile not defterinde site yapmayı öğren

S4cuRiTy EneMy

Yaşayan Forum Efsanesi
24 Nis 2012
8,773
6
root@server
Selamun Aleyküm iyi akşamlar.

başlıkta bahsettiğim gibi arkadaşlar sıfırdan web tasarım öğrenmeyi düşünüyorum hatta ve hatta web tasarım'da okumayı düşünüyorum nerden başlamam lazım bu heves değil yani gerçekten öğrenmeyi istiyorum biraz yardımcı olurmusunuz?

teşekkürler

HTML / CSS / PHP bu üç'u senin için aşırı yararli olacak

Esxi

Katılımcı Üye
21 Haz 2013
951
0
adam web tasarım öğrenicem diyor herkes programlama dillerini yardırmış. Arkadaşım web tasarımı yapmak istiyorsan öncelikle hakim olman gereken temel konular var.

Web Tasarımın işleyişi şudur.

- Tasarımını Firework veya Photoshop ile çizersin.
- Çizdiğin Tasarımı parçalayarak HTML/CSS `e dökersin.
- Bu süreçde Dreamweaver veya Notepad++ kullanabilrsin. (Ben işlerimi Notepad++ ile yapıyorum fakat yeni başlayacaksan Dreamweavere kendini alıştırmanı tavsiye ederim.)
- BU Şekilde siteni yapmış olursun.

bu sürecde sana grafik ve HTML/CSS bilgisi gereklidir.

Benim sana tavsiyem öncelikle basit html kodlarını öğren.
- Etiketler,tablolar derken CSS`e geçip div yapısını öğreniceksin.

Bundan sonra grafik öğrenmeye çalış bu sefer daha prof. tasarımlar ortaya çıkartıcaksın.

Herkes PHP ASP fln sıralamışda bunalr yazılım dilleridir. Html ise bir yazılım dili değildir. Hiç bir fonksiyonu yokdur.

Sen tasarladığın siteyi fonksiyonel hale getirmek sitersen ancak bir yazılım diline ihtiyaç duyacaksındır. Ama sen sadece web tasarımı yapmak istiyorsan yazdıklarımı bir düşün ve bol bol araştırma yap.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.