Web yazılım ile ilgili basit bir soru

drake565

Katılımcı Üye
17 Tem 2012
633
0
Merhaba arkadaşlar bir proje üzerinde çalışıyorum ve yardımınıza ihtiyacım var çünkü web programlama bilmiyorum.Mesela sitemiz sitem.com olsun ben tarayıcıda sitem.com adresine gidince sitem.com dosyasına text i yazsın.
Örneğin google de arama yapmak için https://www.google.com.tr/#q="kelime" gibi bir mantık var bende bunun gibi birşey yapmak istiyorum www.sitem.com/#q="text" yazınca log.txt dosyasına text i yazsın.
Bu mümkünmüdür ? yardımcı olursanız sevinirim

yoktur

Katılımcı Üye
23 Mar 2007
569
0
Php için mesela index.php'ye bunu yazarsan
Kod:
<?php
      if($_GET["q"]!=null){

file_put_contents("log.txt",strip_tags($_GET["q"]), FILE_APPEND);
}
?>
site.com/index.php?q=xyz için xyz'yi yeni bir satır olarak log.txt dosyasının altına ekler.

drake565

Katılımcı Üye
17 Tem 2012
633
0
Php için mesela index.php'ye bunu yazarsan
Kod:
<?php
      if($_GET["q"]!=null){

file_put_contents("log.txt",strip_tags($_GET["q"]), FILE_APPEND);
}
?>
site.com/index.php?q=xyz için xyz'yi yeni bir satır olarak log.txt dosyasının altına ekler.

Teşekkür ederim aradığım şey buydu.
Ama yeni bir satır olarak değilde tamamen üstüne yazıcak şekilde yapabilirmiyim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.