Yazılım | Programlama Website kodlamayı nereden öğrenebilirim?

ardaakyol1

Üye
3 Nis 2020
215
0
Website Kodlamayi öğrenmek istiyorum nasıl nerelerden bilgi alabilirim hangi kodlama dilleri lazım yardımcı olursanız sevinirim:))

Moderatör tarafında düzenlendi:

erman147

Katılımcı Üye
3 Kas 2013
949
0
YALNIZLIK
Cevap: Website kodlama

dostum öğrenmen gereken diller html,css,javascript bu dillerin gelişmiş sürümleri sırasıyla html5,css3,es10 bunları öğrenince ne yapacağım diye soracaksın.. Öğrendiğinde sadece veritabansız işlemler yapabilirsin. yani bi üyelik sayfan olmaz bi kayıt tutamassın. Sadece yaptığın tasarım yüklü olur server ında. Buda frontend kodlamadır yani web tasarım 2'ye ayrılır frondend ve backend olmak üzre. iki tarafıda bilirsen Fullstackdeveloper olursun. Veritabanlı işlemler adına öğreneceğin backend dilleri : asp.net mvc5, asp.net form, php,java,go dilleridir. asp dediğimiz diller okullarda gösterilen dillerdir. Microsoft destekli olduğu için devlet kurumlarında kullanılıyor. Büyük şirketlerde kullanılıyor. Açıklarına karşılık microsoft önlemler alıyor. mesela veritabanı güvenliği için sql injectiona karşı entity framework diye bir orm aracı mevcut. diğer dillerdede mevcut olabilir ama diğer dillere hakim olmadığım için bilmiyorum net olarak. Fakat sana önereceğim bir şey var.. Web tasarım işine hiç girişme :D wordpress joomla gibi siteler yazılımcılığı bitiriyor. Yani senin günlerce emek vererek kodlayacağın siteyi dakikalar içerisinde hallediyor. Ayrıca bunu 50-60 liraya yapıyor.. Bu durumda kim sana neden minnet etsin ? İot programlamaya yönel yapay zekaya yönel elektroniğe yönel. en azından öyle her ş-refsiz senin emek vererek yaptığın şeyi 5 dakikada yapıp teslim ederek senin işini elinden alamaz.. Benim düşüncem bu tabi sen ne düşünüyorsun bilemiyorum..

Ariss

Kıdemli Üye
8 Mar 2016
4,583
114
uzay
Cevap: Website kodlama

Kodlama dili öğrenmen ve bunun üstünde çalışman lazım. Udemy de paralı kurslar veya youtube üzerinde ücretsiz derslerle başlayabilirsin

Warez7

Uzman üye
19 May 2018
1,425
5
Her yerden html css öğrenebilirsin istersen özel kurs istersen ücretsiz udemy üzerinden ders alabilirsin ek olarak youtube üzerinden videolara bakabilirsin. Tavsiyen nedir diye soracak olursan her zaman bir site üzerinde çok çalışman hataları araştırman hataları bulup düzeltmen. Bir sıkıntın olursa bana yazabilirsin.

İyi Forumlar

Son düzenleme:

RageUnseen

Adanmış Üye
29 Ağu 2015
6,880
247
İstanbul
İşte en iyi 25 ücretsiz yazılım öğrenme sitesi:

1. BitDegree
2. Coursera
3. Code Academy
4. edX
5. Khan Academy
6. Codewars
7. Code.org
8. Udemy
9. Dash General Assembly
10. Free Code Camp
11. Code Conquest
12. MIT Open Courseware
13. The Odin Project
14. W3Schools
15. Hackr.io
16. Bento.io
17. Code Avengers
18. Solo Learn
19. Google Android Training
20. Upskill
21. Plural Sight
22. Codeasy.net
23. Hack.pledge ()
24. aGupieWare
25. Edabit

Bunlara göz atabilirsin dostum.

boole

Ar-Ge Ekibi Proje Yöneticisi
12 Nis 2019
735
201
.Net Core
merhaba
html/css öğrenerek başlayabilirsiniz daha sonra php,asp veya django öğrenebilirsiniz django yu tavsiye ederim.
eğitim olarak youtube de setleri kolaylıkla bulabilirsin udmy, ve btk akademi den de faydalanabilirsin

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.