Whatsap Hesabım Çalındı ne yapmalıyım?

16 Eyl 2018
74
0
Ip numaram
Merhaba abilerim whatsapp im başkasının elinde beni tehdit ediyor. Korkuyorum adam akıllı düşünemez hale geldim ne yapmalıyım :,(

Moderatör tarafında düzenlendi:

Mischollen

Üye
16 Eyl 2018
244
0
Antalya
Dostum whatsapp web yerinde, whatsapıının açık olduğu sistemler gözükür diye tahmin ediyorum. Oraya gir bi bak , tahminen ordadır ordaysa çıkarma seçeneği mevcut. Eğer devam ediyorsa, telefonuna hard reset atabilirsin, hard reset en iyi çözüm olabilir.

Mirliva

Administrator
26 Mar 2016
5,045
37
6,021
[C*]
Wp hesabını kalıcı sil. Telefonunu formatla yeni hesap aç

Bunun için telefonu formatlamaya gerek yoktur..
Aynı whatsapp hesabı 2 telefonda aktif olamaz fakat whatsapp web bölümündeki QR kodu fotoğraflanmış veya başka telefonlarca QR kodu whatsapp tan okutulmuşsa bu mümkündür..Ancak whatsapp web bölümünden böyle bir cihazın varlığını sorgulayabilirsiniz..
Saygılarımla
sakaryalite

HackerDodo

Kıdemli Üye
17 May 2016
2,217
1
Las Vegas
Peki nasıl çalinmis olabilir. Bana phising bağlantısı atmadı?

WhatsappWeb te senden habersız telefonunu almıs olabılır sms yoluyla almıs olabılır eskıden bır programla 00000 dan başlayıp tum sayıalrı tek tek deneyıp buluyordu sansına bulmus olabılır ama tabı blocked yemıstır oda olamaz veya yakınından bırı mesajlastıklarını ve ne msj yazdıgını bılıyor bu sekılde elınde olmamasına ragmen tehdıt edıyor ? ^^

'Börteçine

Yaşayan Forum Efsanesi
25 Şub 2016
7,577
14
767
Bunun için telefonu formatlamaya gerek yoktur..
Aynı whatsapp hesabı 2 telefonda aktif olamaz fakat whatsapp web bölümündeki QR kodu fotoğraflanmış veya başka telefonlarca QR kodu whatsapp tan okutulmuşsa bu mümkündür..Ancak whatsapp web bölümünden böyle bir cihazın varlığını sorgulayabilirsiniz..
Saygılarımla
sakaryalite

wp doğrulama kodu içi telefona sızdıysa tekrar ele geçirebilir bir format iyi olur

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.