WhatsApp dinlenebilir mi?

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,185
578
26
Sakarya
Beyler selam polis vs. tarafından WhatsApp dinlenebiliyor mu 2 adimli doğrulama da var.
Veya nasi anlarız
Merhaba, polis daha doğrusu bütün kolluk kuvvetleri wp ve benzeri uygulamaları kişinin ihbarı üzerine dinler, takip eder.
Siz bunu anlayamazsınız çünkü memurların yani kolluk kuvvetlerinin kullandığı uygulamalar ve yöntemler çok farklı. Onların hemen hemen her yere girmeye erişim hakkı bulunuyor. 2 adımlı doğrulama sadece sizin kişisel verileriniz için uygulanan bir güvenlik sistemidir.

1 Şub 2023
135
80
Merhaba, polis daha doğrusu bütün kolluk kuvvetleri wp ve benzeri uygulamaları kişinin ihbarı üzerine dinler, takip eder.
Siz bunu anlayamazsınız çünkü memurların yani kolluk kuvvetlerinin kullandığı uygulamalar ve yöntemler çok farklı. Onların hemen hemen her yere girmeye erişim hakkı bulunuyor. 2 adımlı doğrulama sadece sizin kişisel verileriniz için uygulanan bir güvenlik sistemidir.
ihbara gerek yok ayrıca bizim polisimiz yapamıyor yabancı kolluk kuvvetleri *

1 Şub 2023
135
80
Bizim polisimiz de yapıyor neden yapamasın siber suçlarla mücadele teşkilat ve birimleri var hatta normal A.Ş. karakol polislerinin de erişim hakkı bulunuyor ihbar bir örnek
yapamaz sunucuları ABD de olan bir firmadan erişim alamıyor polisimiz. savcılık karar çıkartıyor gidip mate corp dan log dileniyorlar onlarda anca verirse.
açık vs bulabilirlerse ancak öyle alırlar onuda yapabilecek kapasite yok bizde.

1 Şub 2023
135
80
Kardeşim türk formunda T.C polisine laf yapıyosun dediklerine dikkat ayyildiztim"in yapamıyacağı şey yoktur.
Onların ağababaları benim tanıdıklarım zaten.
konusu açılmışken bizim devletimiz paravan olarak tht-ayt gibi grupları kullanıyor.(büyük ihtimalle çünki basında MİT'in siber operasyonu yok.) CIA veya mossad gibi gelişmiş bir siber güvenlik politikaları yok.
şimdi bunu dediğim için linç yiyeceğim ama malesef.

S.A.B.E.R!/

Basın&Medya Ekibi Deneyimli
14 Mar 2017
4,185
578
26
Sakarya
yapamaz sunucuları ABD de olan bir firmadan erişim alamıyor polisimiz. savcılık karar çıkartıyor gidip mate corp dan log dileniyorlar onlarda anca verirse.
açık vs bulabilirlerse ancak öyle alırlar onuda yapabilecek kapasite yok bizde.
Şimdi burada konuya nasıl baktığınızı anlamadım.
Ben askerliği normal cezaevi er olarak harekat merkezinde yaptım ve teröristlerin çoğu konuşmalarına hatta mesajlarına şahit oldum.
Resmi kuruluşlar da ki algoritma çok farklı, buna bir er olarak ben bile komutanlarımın emri üzerine erişebiliyorsam, polisler ve diğer koluk kuvvetleri neler neler yapabilir siz düşünün. Olası bir suç durumunda devletin kolluk kuvveti gidip wp modlarından müsaade istemez gereğini yapar buna hakları var zaten bu uygulamalar da zaman zaman denetim içerir.

mertarsln

Üye
31 Eki 2022
87
36
Dubai
Onların ağababaları benim tanıdıklarım zaten.
konusu açılmışken bizim devletimiz paravan olarak tht-ayt gibi grupları kullanıyor.(büyük ihtimalle çünki basında MİT'in siber operasyonu yok.) CIA veya mossad gibi gelişmiş bir siber güvenlik politikaları yok.
şimdi bunu dediğim için linç yiyeceğim ama malesef.
Şunu banlarmısınız

1 Şub 2023
135
80
Şimdi burada konuya nasıl baktığınızı anlamadım.
Ben askerliği normal cezaevi er olarak harekat merkezinde yaptım ve teröristlerin çoğu konuşmalarına hatta mesajlarına şahit oldum.
Resmi kuruluşlar da ki algoritma çok farklı, buna bir er olarak ben bile komutanlarımın emri üzerine erişebiliyorsam, polisler ve diğer koluk kuvvetleri neler neler yapabilir siz düşünün. Olası bir suç durumunda devletin kolluk kuvveti gidip wp modlarından müsaade istemez gereğini yapar buna hakları var zaten bu uygulamalar da zaman zaman denetim içerir.
AES ile uçtan uca şifrelenen bir sistemi okuyamazsın. ama gidip telsizleri dinleyebilirsin, SMS okuyabilirsin veya baz istasyonlarını manipüle edip dinlemede yapabilirsin ama WP gibi yurt dışı tabanlı sistemlerde bu çok zor. anca bir arka kapı ile mümkün.
2012 yılında snowdan skype'da bir arka kapı bulunduğunu iddia etmişti gerisini siz düşünün.

ArchieN

Underground Team Lider Yrd.
6 Eyl 2021
857
488
Saldırı Timleri
AES ile uçtan uca şifrelenen bir sistemi okuyamazsın. ama gidip telsizleri dinleyebilirsin, SMS okuyabilirsin veya baz istasyonlarını manipüle edip dinlemede yapabilirsin ama WP gibi yurt dışı tabanlı sistemlerde bu çok zor. anca bir arka kapı ile mümkün.
2012 yılında snowdan skype'da bir arka kapı bulunduğunu iddia etmişti gerisini siz düşünün.
Dostum devletin wpyi dinlemesi lazım öbür türlü wpye türkiye içinde izin vermez abd gibi dinleyemez ama belli hesapları dinleyebilir bence mahkeme kararı vb şeyler ile.

1 Şub 2023
135
80
Dostum devletin wpyi dinlemesi lazım öbür türlü wpye türkiye içinde izin vermez abd gibi dinleyemez ama belli hesapları dinleyebilir bence mahkeme kararı vb şeyler ile.
Taksim saldırısında, 15 temmuzda hep WP kullanıldı ama hiçbir dinleme yapılamadı ama bak CIA ile MİT bilgi alışverişinde bulunabilir zaten istihbarat tarihimizde bu hep vardır.
onun haricinde dinlediklerini pek sanmıyorum çünki uçtan uca korumalı AES ile şifrelenmiş bir metni çözmek çok zor.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.