Whatsapp'a 3 yeni özellik | Noname

ByNoname36

Katılımcı Üye
19 Mar 2017
553
1
Evden

WhatsApp'a 3 Yeni Özellik Geliyor !

Merhaba ardaşlar bugün size Whatsapp'ın yenı yapacagı 3 özelliği tanıtmak için bu konuyu acmak durumundayım..
Benim bildiğim herkes whatsapp uygulamasını sıklıkla kullanırlar. Whatsapp'ın yaptıgı özelliklere ek şimdide whatsapp gruplarda Arama,Dinamik Saat Çıkartmaları ve Metinle Emoji Arama özelliklerini getirmeye çalısıyor.

Şimdi sizlere gelecek özellikleri kısaca anlatmaya calısacagım..

Grup Sohbetlerinde Sesli Arama Ve Görüntülü

WhatsApp sesli arama özelliği ile hücresel veri gerektirmeden internet verisi kullanarak yüksek kalitede sesli görüşme yapma imkanı tanıyalı oldukça uzun zaman oluyor. WhatsApp’a grup sohbet özelliğinin ne zaman geldiğini ise hatırlamıyorum bile. Fakat bir proje üzerinde çalıştığımız ya da iş/okul gibi ortak noktamız bulunan arkadaşlarımız ile sesli görüşme gerçekleştirmek istediğimiz zaman WhatsApp’ı terk ederek başka bir uygulama kullanmamız gerekiyordu.(Skype vb. uygulamalar)

WhatsApp bunun büyük bir eksiklik olduğunu fark etmiş ve WhatsApp’ta grup sesli görüşme özelliği üzerinde çalışmalara başladı. Bu son derece güzel bir gelişme bizim için böylelikle başka uygulamalara gerek kalmayacak. Ancak biz sesli aramaylada asla tatmin olmayız; bu yüzden grupca görüntülü görüşme özelliğinin gelmesi de bizim için faydalı olacaktır.

Dinamik Saat Çıkartmaları

Instagram’da bir fotoğraf göndereceğimiz zaman saati fotoğrafa ekleyebiliyorduk. Aynı özelliği WhatsApp’a da getirmeyi düşünmüşler gayet de güzel olur bence. Böylelikle WhatsApp’da durum olarak ya da bir sohbette fotoğraf göndereceğimiz zaman fotoğrafa dinamik olarak zamanı gösteren bir çıkartma ekleyebiliriz.

Metinle Emoji Arama

Biliyoruz ki o kadar çok emoji var ki istediğimiz emojiyi arayıp bulmak için ciddi bir efor sarf etmemiz gerekiyor. Neyse ki WhatsApp ekibi kullanıcıların emojileri bulma konusunda çektiği zorluğu anlamış olacak ki isim ile emoji bulma özelliğini geliştiriyorlar. Bu özellik sayesinde bir emojiyi bulmak istediğimizde metin çubuğuna ‘:’ (iki nokta üst üste) işaretini koyduktan sonra adını yazmamız yeterli olacak.

Örneğin; utanan maymun emojisini bulmak istiyoruz. Arama çubuğuna ‘:maymun’ yazdığınızda maymunlu tüm emojiler karşımıza çıkacak ve biz de istediğimiz emojiyi çok daha kolay bir şekilde bulabileceğiz. Belki bu sayede daha önce keşfetmediğiniz fakat görünce hoşumuza gidecek yeni emojilerle karşılaşacağız.

Evet arkadaşlar kısave öz anlatım yapmayacalıstım bilgi edildiyseniz ne mulu bana.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.