Wi-fi attack sorunu

14 Kas 2022
8
0
Atatürk barajı
İyi forumlar herkese bir sorum olacak benim işletim sistemim Windows 11 ve internete wifi kartı ile bağlıyım sanal makinye kali linux kurdum wifi attack yapmak için wifi kartı istiyor ama ben normalde wifi ile bağlıyım ana makinede nasıl wifi attack yapılır bu durumda

sefilbilo23

Kıdemli Üye
3 Tem 2021
2,223
901
22
hack dediğiniz normal monitör moda mı gecmen istiyorsun eğer gecmek isterseniz buna uyumlu usb kart alman lazım aksi taktır de işinize yaramicaktir cunku usb kart monitör moda gecmek için gereklidir buna uyumlu bulabilirsiniz internet üzerinde

eğer ki internet yoksa veya kurulumdan nat yerine ağ kartını koymamışsanız internet gelmicektir bunun için terminali acın ve şunu deneyin

sudo service networking restart
sudo service NetworkManager restart

bunda sonra sadece reboot etmeniz lazım eğer ki hack konusun da wifi hacklemek istiyorsanız o yüzden kendinize usb bakabilirsiniz

Moderatör tarafında düzenlendi:

Kweenford31

Yeni üye
13 Mar 2023
8
0
eğer wifi kartını linuxa okutursan ana makinede ki internetin gidecektir wifi hack için airgeddon aracını öneririm evil twin attack türünü inceleyebilirsin

WHITERUBY

Uzman üye
20 Şub 2023
1,694
1,619
🔱
dahili (eğerki laptop kullanıyorsan) bir harici(USB) wifi kartı şart yoksa monitör moda geçemezsin.zaten pc kullanıyorsan wifi a bağlıysan vardır bitane fakat kali ile uyumlu (yaani monitör moda geçebilenden) olması lazım.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.