Wi-fi şifresini öğrenebilmek için kullanılan yöntemler nelerdir?

Apropos

Yeni üye
15 Şub 2021
5
0
Öncelikle konuyu yanlış yere açmışsam affola. Bu benim ilk yazım olacak. Baştan hepinize saygıyla selamlarımı iletiyorum.

Amacım şu an bir wi-fi şifresini kırmak değil. Zaten amacım bu olsaydı internette bol bol kaynak var, gelip buraya yazmazdım. Amacım bu işin mantığını kavramak ve öğrenmek. Benim bildiğim iki wi-fi saldırısı var. Biri Doğrudan Brute Force diğeri WPS pinine Brute Force. Peki bunlar dışında hangi yöntemler vardır. Yani eğer bir wi-fi ağına sızmak istersek bu yöntemler dışında hangi yöntemleri kullanabiliriz. İşte siz ustalara sormak istediğim soru bu.İnternette ve forumda araştırdım lakin her yerde sürekli şu adımı izle gibisinden ezbervari yöntemler gördüm. Bu işi doğru düzgün öğrenmek için bu foruma katıldım ve bunları yazıyorum... Sizlerden gelecek değerli yorumları bekliyorum...

'Türk

Moderasyon Ekibi Direktör Yrd.
5 May 2020
2,396
1,485
K E R K Ü K
3 tane yöntem olduğunu biliyorum. brute, pin, phsing.
[ame]https://www.youtube.com/watch?v=Mh7uDGPacjw[/ame] türkçe kaynak hiç denecek kadar yok bu konuda.
wifislax işletim sistmeniz varsa kurulu olarak gelecektir tool yoksada videodaki linüx aletini kurup deneyiniz.

Apropos

Yeni üye
15 Şub 2021
5
0
Bu yöntemi bende yeni keşfettim siz yapmadan önce. Ama kendi wi-fi yımda denediğim zaman, parazitlediğim router bir gidip bir geliyordu ve sahte routera girmek istediğimde birden o routerın interneti gidiyordu. Bana sanki bir ağ kartına daha ihtiyacım var gibi geldi: Birisi parazit yaratmak için, diğeri ise sahte router olması için. Ama boşuna da para vermek istemiyorum. Sorun ne sizce?
Bir de handshake dosyası deşifre edilmeye çalışılıp kırma yöntemi var mı? Varsa işe yarar mı?

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.