wifi adaptor sorunu

The Poet

Üye
3 Ara 2015
249
0
arkadaşlar herkese merhaba aldığım wifi adaptor kali linuxta çıkıyor usb bölümnden görebiliyorum ama wifi seçeneği çıkmıyor sadece ethernet var. bu sorunu nasıl çözebilirim 2 gündür denemediğim şey kalmadı. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler

The Poet

Üye
3 Ara 2015
249
0
bilgisayarım direkt olarak tanıdı. linux içerisinde usb seçeneklerinde kendi adaptörümü görüyorum ancak ağ ayarlarına girince kendi adaptörümü göremiyorum. köprü bağdaştırıcısı seçeneği seçili her şey kuralına uygun. aldığım adaptör kali uyumlu olduğunu biliyorum çünkü satıcının yorumlarında çoğu kişi bu amaçla almış ve kullanmış

onesandzer0es

Yeni üye
22 Nis 2020
12
2
/bin/bash
Hangi sanallaştırma programını kullanıyosun bilmiyorum ama VirtualBox ise; Ayarlar > USB bölümünden "USB Denetleyicisini Etkinleştir" seçeneğinin işaretli olduğundan emin ol. "USB Aygıtı Süzgeçleri" bölümünde doğru adaptörü eklemen gerekiyor, genelde 802.11 standartlarında görünür. Üstündeki seçeneklerden taktığın USB port'una göre seçimini yap. Kali Linux varsayılan olarak ana makinen ile NAT ağını paylaşır bu yüzden Kali Linux'u başlattıktan sonra sağ üstte network ayarlarından disconnect etmen gerekiyor. Hala olmadıysa "ifconfig" komutu ile adaptörünün adına bak. O da genelde "wlan0" olarak gözükür. Bundan sonra "ifconfig wlan0 down" yapıp adaptörü kapat ve "service NetworkManager restart" komutunu terminale yaz. Sonrasında "ifconfig wlan0 up" ile adaptörünü etkinleştir.

The Poet

Üye
3 Ara 2015
249
0
dediğiniz her şeyi yaptım ancak yinede sonuç alamadım. usb portları falan hepsini denemiştim. network ayarlarına girip iptal etmen gerek dmeişsiniz orasını yapamadım. ancak zaten linux ayarlarından natnatwork yerine köprü bağdaştırıcısını seçmiştim

onesandzer0es

Yeni üye
22 Nis 2020
12
2
/bin/bash
Peki konsola "ifconfig" komutunu yazdığınızda Wi-Fi kartınız görünüyor mu ? Çünkü ben Wi-Fi adaptör kullanırken köprü bağdaştırıcısı kullanmıyorum. VirtualBox sol üst sekmeden; Dosya > Tercihler > Ağ kısmına gidip sağdaki yeşil artı ikonundan "NatNetwork" ekledikten sonra, sanal makinezin ayarlarından Ağ > NatAğı - NatNetwork şeklinde bir seçim yaptıktan sonra yukarıdaki adımları tekrar uygulamayı denermisin. Ve adaptör sıkıntısı derken sorun ile ilgili SS atabilirsen daha ayrıntılı bi'şey söyleyebilirim.

Son düzenleme:

jogacan

Katılımcı Üye
20 Mar 2022
421
1
210
Hocam merhaba, bende kaliyi bu sorundan dolayı virtual box programında ne yaptıysam kullanamadım. VmWare programıyla sorunsuz çalıştırıyorum.

27 Ağu 2022
85
1
39
arkadaşlar herkese merhaba aldığım wifi adaptor kali linuxta çıkıyor usb bölümnden görebiliyorum ama wifi seçeneği çıkmıyor sadece ethernet var. bu sorunu nasıl çözebilirim 2 gündür denemediğim şey kalmadı. şimdiden yardımlarınız için teşekkürler
Selamlar. virtual box kullanıyorsanız eğer normaldir Çünkü ek bir agıtın çalışmasına izin vermiyor kısaca geliştirilmemiş diyebilirim. Yani sen kaliyi kurduğunda kali taktığın cihazı görmez çünkü ağ geçidini virtualboxdan alıyor oda default olarak gerçek bilgisayardan bağlantı kurmakta.

Kısacası virtual box desteklemiyor. Bu hata ile sıkça karşılaştım. VmWare kurarsan sorun ortadan kalkacaktır. VmWare üst menüsünde driverini kurduktan sonra wifi kartı seçme bölümü olacaktır. Oradan taktığın adaptörün isimi görünür onu seçince kali default olarak senin adaptörünü kullanacaktır. İyi forumlar dilerim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.