Wifi adaptörü olmadan Vmware üzerinden wifi şifresi kırma

Dgn1365

Yeni üye
15 Mar 2021
15
1
Wifi adaptörü olmadan Vmware üzerinden wifi şifresi kırmak mümkün mü yani kendi laptopumun wifisi ile arama yapamıyor muyum harici adaptöre mi ihtiyac var illa monitor mod yaptım ancak airodump-ng wlan1mon dediğim halde aktif wifileri bulmadı neden olabilir acaba?

Sokrat_ART

Üye
30 Kas 2021
227
204
Antalya
Sanal makineler bilgisayar donanımına tam hakimiyet sağlayamaz bu yüzden donanımı dışardan sağlamalısınız yada grub şeklinde işletim sistemini yüklemeyi deneyin. Sanırım linux kurmayı düşünüyorsunuz kali sitesine girdiğinizde bunu bariz bir şekilde size belirtiyor zaten, paylaşmış olduğum ekran görüntüsünde işaretlediğim kısmın sondan 2. maddesini okuyun. İyi Forumlar

nh1u7o7.png

BassistGTG

Yeni üye
3 Şub 2022
6
1
Wifi adaptörü olmadan Vmware üzerinden wifi şifresi kırmak mümkün mü yani kendi laptopumun wifisi ile arama yapamıyor muyum harici adaptöre mi ihtiyac var illa monitor mod yaptım ancak airodump-ng wlan1mon dediğim halde aktif wifileri bulmadı neden olabilir acaba?
Adaptörsüz kullanamazsın ama belki bir usb'ye kapıyı kurup dual boot yaparsan çalışabilir(denemedim tahmin ediyorum)

'4KR3P

Katılımcı Üye
10 Şub 2022
254
182

Merhaba Dgn1365

Wifi adaptörün olmadan Kali Linux üzerinden Wifi kırma şansın malesef yok. Mecbur bir Wifi adaptörüne ihtiyacın var.

Airodump-ng wlan1mon komutunun wifi bulmama sorununu Kali Linux airmon-ng start sorunu VE Wi-fi bulamama (yardım pls.) konusunda bulabilirsin. Konunun özetini geçim hemen sana kısaca.

Wifi adaptörünü taktıktan sonra yukarıda Aygıtlar-Usb Aygıtlar bölümünden adapötürünün tanımlı olduğunu kontrol et.. Tanımlıysa;

1) airmon-ng check kill
2)airmon-ng start wlan0 (yada ifconfig'te tanımlı ağın adı neyse ama genelde wlan0'dır)

Bu islemlerden sonra adaptörün monitor moda gecmis olucak zaten altta yazıcak görürsün. Tekrar ifconfig yazdığın zaman mon0 diye bi baglantıda cıkmıs olucak onuda görürsün. Bu senin Broadcast baglantın.

İyi Forumlar.

Dgn1365

Yeni üye
15 Mar 2021
15
1
Merhaba Dgn1365

Wifi adaptörün olmadan Kali Linux üzerinden Wifi kırma şansın malesef yok. Mecbur bir Wifi adaptörüne ihtiyacın var.

Airodump-ng wlan1mon komutunun wifi bulmama sorununu Kali Linux airmon-ng start sorunu VE Wi-fi bulamama (yardım pls.) konusunda bulabilirsin. Konunun özetini geçim hemen sana kısaca.

Wifi adaptörünü taktıktan sonra yukarıda Aygıtlar-Usb Aygıtlar bölümünden adapötürünün tanımlı olduğunu kontrol et.. Tanımlıysa;

1) airmon-ng check kill
2)airmon-ng start wlan0 (yada ifconfig'te tanımlı ağın adı neyse ama genelde wlan0'dır)

Bu islemlerden sonra adaptörün monitor moda gecmis olucak zaten altta yazıcak görürsün. Tekrar ifconfig yazdığın zaman mon0 diye bi baglantıda cıkmıs olucak onuda görürsün. Bu senin Broadcast baglantın.

İyi Forumlar.

Merhaba Dgn1365

1) airmon-ng check kill

İyi Forumlar.
Hocam cevap için çok teşekkür ederim ancak normal sanal makine üzerinden bağlandığım için bilgisayarın wifisini algılamaması çok garip hani ben onun üzerinden yürümeye çalışıyordum ama olmadı.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.