wifi hack hakkında bilgi almak istiyorum

azdoz

Üye
30 Eyl 2017
104
0
İstanbul
Wifi hackledim. Elimde 3 tane wifi var. Bağlananların mac adreslerinive ip adreslerini biliyorum. Hepsi mobilden bağlı. Ne gibi hack yapabilirim bağlananlara ? Bilgilerini alabilir miyim ? Yada aklınıza ne geliyor ? Yardımcı olursanız sevinirim . Hayırlı geceler herkese. Saygılar ve sevgiler.

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
Local ağda olduğun içn MITM atağı yaparak verileri şifresiz hale getirebilirsin. Sahte web sayfalarına yönlendirebilirsin.

Şimdi bu anlatacağım yöntem sosyal mühendislik ancak insanların inanma ihtimali yüksek.

1. Dediğim gibi local ağda olduğun için istediğin web sitesine yönlendirebilirsin.Sahte bir web sayfası oluştur. Kullanılan modemin arayüz sayfası gibi bişey.
2. Daha sonra web sayfasına şunları yaz. Bu ağı kullanabilmek için lütfen xxxx adlı uygulamayı indirin. Bu program .apk olacak yani android üzeride çalışan bir RAT.
3.Kullanıcı internete bağlanmak için programı indirmek zorunda kalıcak. ee sende burda boş durmayacaksın. İnterneti modem arayüzünden keseceksin ki sadece senin yönlendirdiğin sayfaya gidebilsin.Local ağda bir tane web sayfası kurarsın zor değil bu yönlendirme yapmak için diyorum.
4.Android telefonlarda RAT olduğu için artık herşeyi yapabilrsin.

Biraz uğraştırır ama her türlü işine yarar

Wireshark , ağ dinleme yazılımıdır. Mobil , bilgisayar vs.. diye ayıramazsın. ağda hangi cihazlar varsa verileri okuma ihtimalin var. tabii ssl hizmeti olmayan sitelerin verilerini okursun.
Eğer onları da okumak istiyorsan MITM atağı işleri çözer

Son düzenleme:

azdoz

Üye
30 Eyl 2017
104
0
İstanbul
Local ağda olduğun içn MITM atağı yaparak verileri şifresiz hale getirebilirsin. Sahte web sayfalarına yönlendirebilirsin.

Şimdi bu anlatacağım yöntem sosyal mühendislik ancak insanların inanma ihtimali yüksek.

1. Dediğim gibi local ağda olduğun için istediğin web sitesine yönlendirebilirsin.Sahte bir web sayfası oluştur. Kullanılan modemin arayüz sayfası gibi bişey.
2. Daha sonra web sayfasına şunları yaz. Bu ağı kullanabilmek için lütfen xxxx adlı uygulamayı indirin. Bu program .apk olacak yani android üzeride çalışan bir RAT.
3.Kullanıcı internete bağlanmak için programı indirmek zorunda kalıcak. ee sende burda boş durmayacaksın. İnterneti modem arayüzünden keseceksin ki sadece senin yönlendirdiğin sayfaya gidebilsin.Local ağda bir tane web sayfası kurarsın zor değil bu yönlendirme yapmak için diyorum.
4.Android telefonlarda RAT olduğu için artık herşeyi yapabilrsin.

Biraz uğraştırır ama her türlü işine yarar

Wireshark , ağ dinleme yazılımıdır. Mobil , bilgisayar vs.. diye ayıramazsın. ağda hangi cihazlar varsa verileri okuma ihtimalin var. tabii ssl hizmeti olmayan sitelerin verilerini okursun.
Eğer onları da okumak istiyorsan MITM atağı işleri çözer
Nasıl yönlendireceğim adrese hangi program ile

white shade

Uzman üye
24 Eki 2014
1,832
1
13
Mars
Nasıl yönlendireceğim adrese hangi program ile
Bak kali linux adlı işletim sistemi ile bunları yapabilirsin.

Daha basit bişey istiyorsan andoid üzerinde çalışan Zanti adli programi veya Intercepter-NG programını kullabilirsin. Bunları araştır nasıl kullanıldığını falan.
Ama kali linux üzerinde apache server kurulu gelir. Local ağda çalışan bir script yapabilirsin. Benim tercihim kali linux her zaman.

Wireshark ile verileri izlersin anca benim dediğim yöntemle RAT atarsin telefona

Son düzenleme:

ktsociety

Katılımcı Üye
14 Mar 2017
602
7
Teşkilât
Dostum yerel ağ saldırısı muhabbetini incelemeni tavsiye ederim tamda şuan sorduğun soruya eşit bir muhabbet
Veriler ağdan çıkarken veyahutta ağa giriş yaparken şifrelenerek giriş yaparlar ama günümüzde bu şifreleri çözmek için birçok araç var wsh bunlardan birisi modeme sızıp modeme bağlı olan tüm bilgisayar cep telefonu tablet televizyon gibi makinelere erişimin kolaylaşıp sızabilirsin :)

TURKSTFN

Yaşayan Forum Efsanesi
4 Nis 2013
23,056
1
"Mıtm" şeklinde bir arama yapmanı tavsiye ederim.

-Wireshark kullanarak girilen yerleri ve şifreleri görebilirsin
-Linux varsa xerosploit adında bir tool var. Githubdan indirip kullanabilirsin. Kullanımı çok basit ve harika işler yapıyor.
-Métasploit, nessus gibi araçların yardımıyla cihazlarda uygun açıklıkları bulup exploit kullanarak ele geçirip istediğin gibi yönetebilirsin.

Basit aramalar yaparak youtubeda örnek çalışmalar yada pentesterların yazdığı bloglarda konular hakkında güzel yazılara ulaşabilirsin .

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.