Win 10 Ağ Tarifeli bir bağlantı Olarak Görüyor Nasıl Değiştirebilirim ?

TahaPasha

Yeni üye
30 Haz 2018
17
2
Öncelikle selamün aleyküm. Yeni bilgisayar aldım ve internete bağlanmaya çalıştım ancak internet sekmesine tıkladığımda "Tarifeli bir bağlantı oluşturmak gibi ayarları değiştirin." yazısı geldi. Biraz araştırdım aygıt yöneticilerinden yapmaya çalıştım ancak ağ bağdaştırıcılarından Internet sağlayıcımı bulamadım daha doğrusu çıkmadı. Realtek PCIe GBE Family Controller ve WAN portları tek çıkıyor. Ağ ve Internet ayarlarında Wi-Fi seçeneği de yok. Yardım ederseniz sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Heaven

Kıdemli Üye
28 Ocak 2016
2,454
630
Cevap: PCden Internete Bağlanamıyorum

"Wİ-Fİ seçeneği yok" kısmını referans alarak Microsoftun çözümünü buraya bırakıyorum;

Yaşadığınız sorun ile ilgili olarak, bilgisayarınızın ağ aygıtının, Windows 10 işletim sistemi ile uyumlu olan güncel sürücüsünü edininiz.

Komut İstemi'ni yönetici olarak çalıştırın ve aşağıdaki komutları giriniz:

1. netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

2. netsh winsock reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın. Bazı bölümlerin sıfırlandığını ve karşılığında TAMAM yazdığını teyit edin.)

3. netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

4. netsh advfirewall reset (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

5. ipconfig /flushdns (Komutunu yazıp ENTER tuşuna basın.)

Bilgisayarınızı yeniden başlatarak durumu kontrol edin.

Ayrıca bakınız: Ağ bağlantısı sorunlarını giderme

Kaynak : https://answers.microsoft.com/tr-tr/windows/forum/windows_10-networking/wireless-yok-görünmüyor/888a34b8-8212-47fc-bc4c-9319311dfc9d

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.