Win 10 mu Win 7 mi ?

BY Cansaqo

Yeni üye
25 Tem 2012
18
0
Toronto
Merhabalar,
Dlive'da sohbet yayınları açacağım ve bilgisayarımı temizlemek adına format atacağım.Sistem özelliklerimi aşağıda sizinle paylaştım.Sistem özelliklerime göre sizce windows 10 mu , windows 7 mi daha yararlı olur

Bu arada neden windows 10 veya neden windows 7 diye bir cümle bırakırsınız çok kıyak olur :)

YdqNXA.png

andGO7.png

Teşekkürler..

Eronmay

İhbar Hattı Sorumlusu
18 Tem 2016
4,416
1,196
Türkiye Cumhuriyeti
Dostum Sonuçta Tercih Senin Ama Ben Olsam Windows 10 Pro 64 Bit Kurardım. Eğer Oyunla İlgili Yayın Yapıcak Olsam Windows 7 Ultimate Kurardım.

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Win 10 der geçerim. Win 10 da yapılan optimizasyonlar gayet iyi gelen güncellemeleri yaparsan win 7 den kat kat iyi olduğunu görürsün zaten. Microsoft win7 den desteğini çekti zaten. Güncelleme gelmicek artık. Ve unutma daima güncel kal.

Liserjik

Kıdemli Üye
11 Ağu 2018
2,180
7
6
Windows 10'u tavsiye ederim. Düşük bütçeli cihazlarda dahi oldukça verim alabilirsiniz.

coldplus

Katılımcı Üye
10 Ara 2017
428
1
Performans istiyorsanız win 7, görünüş ve yüksek koruma istiyorsanız win 10 kolay gelsin

Yorumunuzu doğru bulmadım hocam. Şayet ben kendi pc mde ikisinin karşılaştırmasını yaptım. Ve sonuç olarak performans olsun güvenlik açısından olsun win 10 gözle görülebilcek bir mesafede öndeydi. Win 10 a gelen güncellemeler gerçekten pc yi iyi geliyor ve güncellemeler çok önemli.

Rapture

Kıdemli Grafiker
16 Eyl 2018
3,588
1,430
Black Sheep
Yorumunuzu doğru bulmadım hocam. Şayet ben kendi pc mde ikisinin karşılaştırmasını yaptım. Ve sonuç olarak performans olsun güvenlik açısından olsun win 10 gözle görülebilcek bir mesafede öndeydi. Win 10 a gelen güncellemeler gerçekten pc yi iyi geliyor ve güncellemeler çok önemli.

Ben de kendi pcm’de karşılaştırma yaptım. Hem de 4 kez. Win7-Win10 Win8.1-Win10

Windows 10 Pro LOL = 70 fps
Windows 8.1 LOL = 92 fps

Windows 10 Home LOL = 60 fps
Windows 7 = 100-110 arası

(En düşük ayarlar)

-BRAVE-

Kıdemli Üye
8 Kas 2015
3,731
320
Türkiye
Oyun yayınları yapmak istiyorsanız Windows 7'yi öneririm. Windows 10'a oranla daha az kasma yaşanır yayın esnasında..

'Teorina

Kadim Üye
13 Tem 2015
5,086
92
22
Windows 10 öneririm, özellik ve ayrıcalıklar bakımından win7'den iyidir. Performans olarak bilemem.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.