Win Server İçin Admin Şifresi Kurtarma

Coperman

Kıdemli Üye
19 Ocak 2012
2,142
1
Ankara
Windows 2008 ve Windows 2012 sistemler için tüm sürümlerde uygulanabilecek Şifre kurtarma yöntemi için aşağıdaki adımları izleyebilirsiniz.

1. Adım: Bilgisayarınızı bios ekranında kurtarma konsolunda açın. Bu işlem için Windows Server kurulum cd"nizden faydalanabilirsiniz.
2. Adım: Onarım (Repair) modunda açtığınız sistemde Ms dos ekranına düşerek c:\Windows\System32\ dizini altına giriş yapın.
3. Adım: Utilman.exe dosyasının ismini değiştirin.ee

Kod:
mv Utilman.exe Utilman.exe.eski

4. Adım: Sunucunuzu yeniden başlatın ve login ekranı geldiğinde Ctrl+U kısayolu ile tekrar Ms Dos ekranını açın.
5. Adım: Tekrar c:\Windows\System32\ klasörünün içerisine girin. (cd c:\Windows\System32\)
6. Adım: Aşağıdaki komutu girerek cmd.exe dosyasıyla Utilman.exe dosyasını değiştirin.

Kod:
cp cmd.exe Utilman.exe

7. Adım: Son işlem olarak yeni şifremizi tanımlayabiliriz.

net user administrator 1235678wW

Yukarıdaki işlemleri gerçekleştirdikten sonra Ms Dos ekranını kapatarak belirttiğiniz şifre ile sunucunuza giriş yapabilirsiniz.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.