Win10 format sorunu Hk

alperk11

Yeni üye
2 Nis 2016
11
0
Arkadaşlar merhaba, casper marka 1 yıllık laptopum format atarken herşeyi sil demediğim için bozuldu birçok uygulamada eksik dll hataları alıyorum, çok yavaşladı.
Ve sıfırlamak istediğimdede % 2 ye kadar gelip sorun çıktı diyor, casperin driver cd si var onu taksam onunla format atabilir miyim,
Veya bilgisayarcıya format attırsam orjinalliği gidermi veya garantiden çıkar mı
Teşekkürler :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

exemelation

Katılımcı Üye
22 Tem 2009
529
1
Arkadaşlar merhaba, casper marka 1 yıllık laptopum format atarken herşeyi sil demediğim için bozuldu birçok uygulamada eksik dll hataları alıyorum, çok yavaşladı.
Ve sıfırlamak istediğimdede % 2 ye kadar gelip sorun çıktı diyor, casperin driver cd si var onu taksam onunla format atabilir miyim,
Veya bilgisayarcıya format attırsam orjinalliği gidermi veya garantiden çıkar mı
Teşekkürler :)

Win10 Kurulum usb si hazırlayabilirsin kurulum sırasında çok güzel bi format atabilirsin cmd ye erişebiliyorsun komutları var bi kere temiz kurulum yapmıştım en son format fs=ntfs yazıyorsun hd üzerindeki tüm değerleri 0 olarak yazıp geçiyor sonra tertemiz win10 kuruyorsun ama garanti işini bilemiyorum eğer sıkıntı yok atalım dersen biraz araştır win10 kurulum usb hazırlama sonra usb tak pc açılırken boot tuşuna basman lazım kendi pcne uygunu bul benimki f12 mesela ona basılı tutarak aç sonra oradan usb seçiceksin kurulum yerinde windows tuşu + R bas galiba bu şekilde açılıyordu o aşamada tam hatırlamıyorum oradan

diskpart

list disk

select disk 1-2-3(hangisinde c var sa )

clean

create partition primary

select partition 1

format fs=ntfs

assign

exit

yanlız bu aşama 10-15 saat kadar sürebilir bende öyle oldu hızlı format için

format quick fs=ntfs yapıcaksın

sonra 100 percent completed yazınca biter format sonra temiz kurulum yaparsın usb den

uzun uzun anlattım ama belki format atmak istersin diye.

ya kendin format at yada garantiye yolla uğraşamam dersen :)

Edit: :) çok önemli bişeyi unuttum arkadaşın biri demiş yukarıda Showkey plus diye bi uygulama var senin pc nin serial keyini buluyor çok hızlı çok küçük boyutlu hemen bulursun fotoğrafını çekersin kaydedersin bi yere.

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.