Win10 mavi ekran hatası ve sistem geri yükleyemiyorum..

bayDR

Yeni üye
8 Ara 2020
12
0
Selamlar.
Dün Steam üstünden pes21 indirmiştim. Ps3 kolumu bilgisayara bağlamıştım (bir kaç program indirdim YouTube üstünden) başta hiçbir sıkıntı yoktu bilgisayarımi bir kaç kez kapayıp açtım aynı sistem çalışıyordu. Akşam kulaklığımda yazılımsal sıkıntı oldu ve sistem geri yüklemesi yapıp çözdüm. Bilgisayarımı kapattım.

Yaklaşık 3 saat önce bilgisayarımı başlatınca mavi ekran hatası geldi. Otomatik onarım çözüm olmadı. Güvenli mod ile başlatmayı denedim tekrar olmadı. Sistem geri yüklemesi yapmak istedim lakin "bu sürücüde sistem korumasını etkinleştirmelisiniz" yazısı geliyor.
CMD ile yapmaya çalıştım beceremedim :/ :yorgun

Yardımcı olur musunuz?
Ve hatanın kaynağı sizce nedir?
(D de yedeği bulunmayan resimler ve önemli ders vidiolarım var onları nasıl kurtarabilirim?)

Çözüm
Merhaba değerli üye,

Aşağıdaki maddeler sebep olabilir

Windows 10’da mavi ekran hatasının nedenleri:
Yazılımsal nedenler
Yeni yüklenen programlar ve sürücüler
Eski programlar ve sürücüler
Bozulmuş sistem dosyaları
Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar
Uyumsuz BIOS sürümü
Donanımsal nedenler
Yetersiz hava dolaşımı
Yetersiz depolama alanı
Bilgisayara bağlı fazlalık donanımlar
Gevşek anakart kabloları ve donanımlar
Bozulmuş bir donanımsal birim

Aşağıdaki video işinize yarayacaktır.

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=iQgzedW5XVI[/ame]

Profesör

Kadim Üye
10 Nis 2020
5,088
1,608
-Türkistan-
Merhaba değerli üye,

Aşağıdaki maddeler sebep olabilir

Windows 10’da mavi ekran hatasının nedenleri:
Yazılımsal nedenler
Yeni yüklenen programlar ve sürücüler
Eski programlar ve sürücüler
Bozulmuş sistem dosyaları
Virüsler ve kötü amaçlı yazılımlar
Uyumsuz BIOS sürümü
Donanımsal nedenler
Yetersiz hava dolaşımı
Yetersiz depolama alanı
Bilgisayara bağlı fazlalık donanımlar
Gevşek anakart kabloları ve donanımlar
Bozulmuş bir donanımsal birim

Aşağıdaki video işinize yarayacaktır.

[ame]https://m.youtube.com/watch?v=iQgzedW5XVI[/ame]

Çözüm

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.