Win7-Internet hizina konulmus kisitlamayi kaldirin

Keylargo`

Kıdemli Üye
12 Tem 2008
4,460
3
None
Win7 Home larda gpedit.msc calismadigindan malesef onlarla olmuyor(cözümü bir altta).

Home Premum 32 Bitte denedigim ve basarili sonuclanan bir toolü sunuyorum, dili ingilizce ama bu sekilde homedada gpedit.msc yi kullanabilirsiniz.Yani Systeminiz misal almanca fakat gpedit.msc Ingilizce olarak calisiyor.

Download

Bu ayari Ingilizcesinde yapacaginiz yer resimde görülüyor:

gpedithomeprem1.jpg

Denenen sistem:Windows7 Ultimate 32Bit-SP1.

Ayardan önce buraya girip Internet hizinizi bir kontrol edin ve islem sonrasinda yeniden deneyin
Ausführen icin(yani Calistir KISMI) Windows tusuyla R ye basmaniz gerekebilir, bende direk aciliyor.

breitbandbegrenzung1.jpg

breitbandbegrenzung2.jpg

breitbandbegrenzung3.jpg

Ayni ayari baska nasil kullanabiliriz?Misal evde Internete bagli cocuklarin kullandigi hiza sinir getirebiliriz.Bu durumda "Bandbreitebegrenzung" yazan yerde orginal 20 olan orani 50 ye cikararak deneyebilirsiniz.

Yukaridaki resimlerde verdigimiz örnekte degeri 0 (sifir) yaptik, yani 20% lik kisitlamayi kaldirdik.

Burada sunuda belirtmekte yarar var, siz bu ayarla Internet hizinin tamamini alacaginizdan evde cocuklarin kullandiklari diger bilgisayarlar baglantida oldukca zorlanacaklardir cünkü sizden onlara fazla bir sey kalmiyor, asiri yavaslatabilir,ona göre ayarlayin derim.

Benim Internet hizim bu sekilde %10 a yakin artti

Bu islem icin extra Tooller var ama sistemin kendisinde bu ayar imkani varken extra Program yüklemek artik kisiye bagli, ben yüklemiyorum ve tavsiye edilmesine dahi karsiyim.

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.