win7 & xp ağ paylasım

ByKervan

Üye
16 Şub 2008
173
0
s.a arkadaşlar bi konuda yardımlarınızı rica ediyorum.

şimdi iki adet pc var win7 ultimate ve xp pro bunları ağda birbirlerine göstermek istiyorum

1. ağ grupları aynı WORKGROUP
2. guvenlik duvarları kapalı
3.Virüs programlarını devre dısı bıraktım
4.Win7 bilgisayarını parola korumalı paylasım devre dısı yaptım
5.Win7 bilgisayarda belgeler ve dosyalar ve yazıcı paylasamını açtım
6. Hem c yi hem d yi paylasıma açtım

Şimdi bu win7 bilgisayarı xp ye giriyo xp deki paylasılmıs her dosyayı acıyo ve paylasıma açılan klasörlere dosya yükleye biliyo yani win7 bilgisayarının xp yüklü bilgisayara girip çıkma ile hiç bi problemi yok

Lakın xp bilgisayarı kesinlikle win7 ye girmiyo

1.Xp win7 ile aynı ag grubunda WORKGROUP
2.Ag kurulumu yaptım
3.Dosya ve klasör paylasımını açtım
4.Bilgisayarda herhangi bir kullanıcı sifreside yok
5.Antıvirüs programını devre dısı bıraktım
6.Güvenlik duvarını kapattım
7.Hatta win7 de yüklü olan yazıcıyı kıulanabılıyorm

Ama ne hikmetse win7 deki paylasıma açılan klasörlere giremiyorm.Ne c yle ne d ye erisemiyorm-um ag da görüyorum paylasılan klasörler tek tek ag paylasımda gözüküyor ama tıkladıgımda .......erisilemez bu kaynagı kulanma izrniniz olmayabilir vs vs..

Tüm bu yapılanların dısında herhangi bir yapmam gereken bi şey var mı?? Neden win7 deki yazıcıyı kulanabıldıgım halde klasörleri kulanamıyormm üstelik win7 bendeki klasörleri kulanabılıyor.. Yardımlarınızı bekliuyorm..İLgilenen arkadaslara simdiden tesekkürler ederim

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.