win7'den win8'e geçişte driver sorunu yaşayanlar buyrun..!!

mhmtaydn

Üye
28 Eki 2012
55
0
Elazığ
win8 pro 64 bit kurduktan sonra ses kartım we ekran kartım guncel degıl we aygıt yonetıcınsınde ünlem(!) işaretı ıle gosterılıordu drıver bulucu programlar denedım we ekran kartını guncelledıgımde wındows acılıyor fakat masa ustu gelmıyor we ekran tamamen karanlık oluyordu sankı ekrana hıc elektrık gelmıo gbı oluyordu...(bu arada notebook(hpg62 b34et) kullanıyorum)

daha sonra bu sorunu soyle hallettım:
hp nın kendı sıtesınden ıhtıyacım olan win7 ultımate 64 bıt drıverlerını ındırdım. daha sonra bu drıverları kurarken su yolu ızledım;
- drıver a sag tık yapıp program uyumluluk sorunu denetle dıosun sonra cıkan ekrandan sorun gıderme programı kullan a tıklıyorsun
-- sonra cıkan seceneklerden daha önce bu programı kullandıgın surumlerı soruyor we wın7 yı ısaretledım...
-- sonra yasadıgın sorunları soran ard arda ıkı ekran gelecek we ıkısnde de ekran cıkınca sorunum lıstede yok a tıklatıp gecıyorsunuz we en son gelen menude programı sına dıyerek win7 uyumluluk tabanında dıverları kuruyorsunuz...

benım her ıkı drıver sorunum da bu sekılde yapınca sorun cozuldu.. ayrıca meslegımde kullandıgım arc-gis 9.3 proğramını da bu sekılde win8 e kurdum we su an kullanıyorum....

umarım faydam dokunur ..

iyi forumlar...!!!!

Son düzenleme:

Turkhackteam.org internet sitesi 5651 sayılı kanun’un 2. maddesinin 1. fıkrasının m) bendi ile aynı kanunun 5. maddesi kapsamında "Yer Sağlayıcı" konumundadır. İçerikler ön onay olmaksızın tamamen kullanıcılar tarafından oluşturulmaktadır. Turkhackteam.org; Yer sağlayıcı olarak, kullanıcılar tarafından oluşturulan içeriği ya da hukuka aykırı paylaşımı kontrol etmekle ya da araştırmakla yükümlü değildir. Türkhackteam saldırı timleri Türk sitelerine hiçbir zararlı faaliyette bulunmaz. Türkhackteam üyelerinin yaptığı bireysel hack faaliyetlerinden Türkhackteam sorumlu değildir. Sitelerinize Türkhackteam ismi kullanılarak hack faaliyetinde bulunulursa, site-sunucu erişim loglarından bu faaliyeti gerçekleştiren ip adresini tespit edip diğer kanıtlarla birlikte savcılığa suç duyurusunda bulununuz.